O ženách, které dělají to, co milují
Barbora odešla z reklamky a začala vyrábět jelení šperky. Její brože se staly hitem
vložila 29.10.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Barbora odešla z reklamky a začala vyrábět jelení šperky. Její brože se staly hitem

Jak vlastně tento nápad vznikl? Barbora Vogeltanzová vedla se svým manželem agenturu Moment Production. Jako logo zvolila obrázek tří jelenů. „Vůbec jsem netušila, co to jednou způsobí,“ říká Bára.

Jejich agentura pořádala různé reklamní akce pro velké klienty hlavně v módním průmyslu. Snažili se přemýšlet nad tím, jak se mohou komerční firmy co nejvíce přiblížit mladým lidem. Před koncem roku 2005 vymýšleli s manželem PRko pro své klienty a tak je napadli právě jelínci z koženky, brož pro dámy a přívěsek pro pány.

„Objednávek stále přibývalo a já se velmi rychle rozhodla dát přednost ruční výrobě před produkcí a založila jsem značku Jelení šperky. Brože měly takový úspěch, že jsem po Vánocích každou noc až do rána seděla u stolu a vyráběla jeleny,“ říká Bára s úsměvem.

Dnes se „jelínkům“ věnujete naplno. Co Vás na tom nejvíce baví a naplňuje?

„Svoboda. A skutečnost, že už to dávno není jen o mně. Na jelením příběhu se podílí čím dál víc lidí a všichni jsou ohromně šikovní a důležití. Zákaznice, které jsou z jelenů nadšené a jelením světem žijí. Příjemná atmosféra, kterou díky jelením šperkům můžeme šířit nejen v našem ateliéru. To, že studnice nápadů je nekonečná a můžeme stále vymýšlet nové a nové věci a posouvat se vpřed. Líbí se mi, že v našem jelením světě nic není nemožné.

Od tvorby jsem se prostě nemohla odtrhnout. Veškerá zpětná vazba mě ohromně naplňovala a věděla jsem, že jeleni přináší lidem radost, neberou je jenom jako ozdobu, ale jako talisman.“

Co Vám podnikání přineslo a co naopak vzalo?

„Přineslo mi mnoho zkušeností s mezilidskými vztahy. Měla jsem možnost se poznat se spoustou zajímavých lidí a vyslechnout nespočet pozoruhodných příběhů s jeleny i bez nich. Zákazníci si k nám chodí dělat radost sobě, nebo svým blízkým, a tak je to vždy velmi příjemné se s nimi dát do řeči. Z mnoha zákaznic se staly kamarádky, které k nám chodí pravidelně na návštěvu a třeba nám i s některými činnostmi pomáhají. Musím říct, že je velmi milé, když vidím, jak ruční práci lidé respektují a obdivují,“ říká Bára.

„Když přemýšlím, co mi podnikání vzalo, tak to je možná ten volný čas, kterého opravdu moc není. Má práce mě moc baví a naplňuje, a proto je pro mě spíše koníčkem. Když vidím, jak někteří lidé zacházejí s volným časem a nudí se, tak jsem za svou práci velmi vděčná.“

Na otázku, co by Bára dělala, kdyby nepodnikala, odpovídá bez váhání. „Kdybych nepodnikala s jelínky, asi bych byla floristkou. Nedokážu si představit život bez květin, jejich barevnost a struktura mě nepřestává fascinovat. Květiny miluji a potřebuji se jimi obklopovat. A často mě inspirují i ve zdobení jelena. Jen se přijďte podívat k nám do ateliéru, občas to tam vypadá jako v květinářství.“

Jaké je vaše životní motto?

„Vybírat si vždy jen to nejlepší z toho, co mě obklopuje. Nenechat se stáhnout negativitou a z každého okamžiku si udělat krásno. Proto jsme si vlastně ateliér otevřeli, aby to byla oáza klidu jak pro nás a naše zaměstnance, tak pro naše zákazníky.“

Je o jelínky stále tak velký zájem?

Blíží se Vánoce, takže práce je opravdu dost a objednávky přibývají. Navíc kouzlo jelenů k Vánocům tak nějak patří. Je to takový symbol Vánoc.. Nyní ještě tvořím kolekci kapesních diářů s jelenem, je to už taková každoroční tradice. Jsme zvědaví na příští rok, protože se rýsuje spoustu zajímavých projektů,“ uzavírá milá podnikatelka Bára.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také