O ženách, které dělají to, co milují
AMSP ČR pomáhá českým podnikatelům, v podnikání si podle její ředitelky ceníme především svobody
vložila 16.4.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

AMSP ČR pomáhá českým podnikatelům, v podnikání si podle její ředitelky ceníme především svobody

Eva Svobodová jako generální ředitelka AMSP ČR hájí zájmy samostatných podnikatelů i firem už 12 let. Co všechno pro ně může prostřednictvím AMSP ČR udělat? „Staráme se o to, aby byli podnikatelé v obraze, informujeme o novinkách a dáváme tipy i doporučení.  Navíc máme speciální projekty pro různé cílové skupiny,“ nastiňuje Svobodová, která má sama zkušenost s podnikáním. „Před 15 lety jsem měla hudební agenturu, kterou jsem provozovala několik let, ale byl to vedlejší zdroj příjmů, takže mě nestresovalo, kolik mám zrovna zakázek, což je od běžného podnikání zásadní rozdíl.“

AMSP ČR poskytuje kompletní infoservis k EET validovaný Finanční správou, pro začínající podnikatele nabízí projekt Svou cestou – Young business, pro podnikatelky se jedná o projekt Podnikavá žena, celkem obhospodařuje 10 segmentů. V současné době navíc probíhá Rok rodinného podnikání 2018, který je zaměřen především na generační obměnu v rodinných firmách. Jeho předchůdci byly Rok řemesel 2016 a Rok venkova 2017. Nejnovějším projektem je pak Silver Business, který si klade za cíl na skutečných lidských příbězích ukázat výhody, které přináší citlivá aktivace seniorů a jejich uplatnění v nejrůznějších oborech.

„V současnosti podnikatele nejvíce pálí generační obměna a úskalí s ní spjatá. Začínající podnikatelé pak řeší nedostatek finančních prostředků a velmi malou možnost dosáhnout na dotace, ženy zase jak „nepadnout za vlast“ a zvládnout práci i rodinu,“ popisuje Svobodová. Navzdory tomu jsou podle ní podnikatelé spokojeni a do klasického zaměstnání se, alespoň po překonání prvních a kritických pěti let podnikání, nevrací. „Podnikatelé si obecně nejvíce cení své svobody a možnosti organizovat si čas podle svých potřeb,“ dodává k tomu Eva Svobodová.

Programy, které AMSP ČR pro podnikatele připravuje, opravdu pomáhají. V programu Podnikavá žena rozdává AMSP ČR 10 vybraným ženám-podnikatelkám každý rok 10 000 korun na podporu jejich podnikání. Projektům nabízí kromě finanční podpory i možnost zviditelnění. „Minulý rok jsme v rámci projektu Rok venkova 2017 vybrali do letního speciálu ČT1„Toulavá kamera na venkově“ drobné podnikatele z venkova. Mnozí z nich nám pak psali, že vůbec nestíhají zakázky, že se u nich dveře netrhnou. Měli za to, že když jsou malí, nikoho nezajímají. Máme z toho radost,“ uzavírá Svobodová.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také