Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Zvláštní režim pro EET - tzv. offline režim (pro nejmenší podnikatele)
vložila 15.2.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Zvláštní režim pro EET - tzv. offline režim (pro nejmenší podnikatele)

Vládní návrh na změnu zákona o evidence tržeb, kterému se poslanci v rámci prvního čtení od loňského září věnovali již pětkrát, s sebou přináší řadu novinek. V rámci těchto změn má dojít k zavedení tzv. zvláštního režimu EET. Od toho si vládní koalice slibuje, že usnadní evidenci tržeb nejmenším podnikatelům (max. 2 zaměstnanci, max. hotovostní roční příjmy 200 000 Kč, není plátce DPH). Ve zvláštním, nebo také offline režimu, bude podnikatel vystavovat účtenky na speciální blok účtenek, které mu budou poskytnuty bezplatně jedenkrát ročně finančním úřadem. Každé kalendářní čtvrtletí pak podnikatel zašle na finanční úřad speciální formulář obsahující údaje o výši tržeb a počtu vydaných, případně stornovaných účtenkách.

Ministerstvo financí odhaduje, že by se evidence ve zvláštním režimu mohla týkat až 340 tisíce subjektů. Na konkrétní číslo si však budeme muset ještě chvíli počkat – kvůli průtahům v Poslanecké sněmovny není pravděpodobné, že by se změny dotkly podnikatelů ještě v roce 2019. Ministerstvo financí eviduje, že za více než dva roky od spuštění EET proběhlo více než 150 tisíc kontrol. Na pokutách bylo během stejného období zaplaceno 94 milionů korun.

Tyto informace z oblasti práva pro Vás připravila Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. 

Právní zpravodaj je rozesílán jednou za 14 dní. Na vyžádání je možné zaslat předchozí články. Kontakt pro Vaše dotazy: amsp@amsp.cz

Odborný obsah byl připraven ve spolupráci s CEE Attorneys Tomíček Legal s.r.o., advokátní kanceláří.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také