Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Zlozvyky, které vám brání v rozjezdu kariéry
vložila 19.3.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Zlozvyky, které vám brání v rozjezdu kariéry

Všichni se v práci snažíme být opravdovými profesionály. Jenže všechny naše snahy, zkušenosti a znalosti mohou velmi rychle pohřbít zlozvyky, jež s profesionalitou nemají moc co do činění.

Na které si dát pozor?

Pozdní příchody

Jistě, každý občas zaspí, nestíhá nebo uvízne v dopravě. Ale pokud prakticky nikdy nepřijdete včas, takže na vás čekají kolegové nebo dokonce šéf či klienti, je to problém. Jak se polepšit? Nesnažte se dorazit do práce nebo na schůzku přesně na čas, ale alespoň s 10minutovým předstihem!

Neustálé stížnosti

Máte práce až nad hlavu, nestíháte, padáte únavou, pomalu se nestihnete dojít ani naobědvat… To se občas stává každému. Ovšem pokud vaši kolegové nebo nadřízení každý den neslyší z vašich úst nic jiného než stížnosti a nářky, plusové body vám to nepřinese… Situaci se snažte vyřešit, nenadávejte na ni.

Skákání do řeči

Také svým dětem říkáte, že nemají druhého přerušovat, když mluví? Pak je bezesporu vedete ke slušnému chování. Ovšem znáte to – sami občas „kážeme vodu a pijeme víno“, tedy děláme trochu něco jiného, než chceme po druhých. Zkuste se zamyslet, jestli také náhodou neskáčete kolegům do řeči. Působí to totiž hrubě a dosti neprofesionálně.

Šíření pomluv

Pracovní prostředí občas trochu připomíná školu – alespoň co se vztahů s kolegy a kolegyněmi týče. A tak jako se špitalo o druhých na chodbách o přestávce, tak se špitá v kuchyňce nebo v zasedačce. Jenže zatímco u dětí se takové chování celkem toleruje, u dospělých už příliš ne. Takže na pomluvy si dejte pozor a snažte se jich neúčastnit!

Sliby – chyby

Občas se v práci hodně těžko odmítá prosba o pomoc od kolegů nebo další úkol od nadřízených. Ale věřte, že tím naděláte méně škody (tedy pokud k tomu máte objektivní důvod), než když danou věc přislíbíte a pak ji nebudete schopní splnit. V takovém případě totiž budete nejen vypadat mnohem neschopněji, než kdybyste rovnou řekli „ne“, ale navíc hrozí, že budete za „slibotechnu“.

Nesprávný šatník

Jak by byl svět hezký, kdybychom nesoudili druhé podle vzhledu. Ale soudíme, a tak není překvapením, že kvůli svému šatníku budete vypadat neprofesionálně a nebudou vás brát vážně. Teď samozřejmě nechejme stranou uniformy či ochranné oděvy, jež některá povolání vyžadují, a zaměřme se spíše na klasickou práci v kanceláři. Platí, že pokud máte v práci dress code, dodržujte ho. Vyhněte se příliš extravagantním kouskům, hodně odhalujícímu oblečení nebo v létě žabkám apod.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také