Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Zaručené tipy, jak vylepšit svou e-mailovou komunikaci
vložila 31.12.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Zaručené tipy, jak vylepšit svou e-mailovou komunikaci

E-mail může být mocným nástrojem produktivity, ale také strašákem, který vás každý den bude rušit od vašich pracovních cílů. Odpovídáte na emaily hned ráno? Nebo si je necháváte až po obědě, protože se vám do nich nechce? Třídíte je podle priorit? Odpovídáte na všechnu poštu? Je mnoho způsobů, jak zvládnout svou e-mailovou komunikaci, tak aby vás přiblížila k vašim vysněným pracovním cílům. 

3 tipy, jak zvládnout svou e-mailovou hru:

1. Načasujte s to!

Většina pracovníků v kancelářích vám poví to stejné: e-maily mě rozptylují od skutečné práce. Neustálé sledování zpráv, nutkání okamžité odpovědi a odvádění sama sebe od rozdělané práce je podle kariérních poradců hlavním problémem e-mailové komunikace. Na druhou stranu právě email může být mocným nástrojem vaší práce. Proto si během dne vyřaďte místo na 3 časové bloky, ve kterých se e-mailům budete věnovat. Nejdříve si nastavte hodinu ráno hned po příchodu z práce a vyřiďte vše nejnutnější z předchozího dne, pak po obědě a poslední blok si stanovte na poslední hodinu své pracovní doby. 

2. Přiřaďte na důležitosti

Pokud vás nadřízený vyžaduje okamžitou odpověď na e-mail a tím pádem nemůžete z praktického hlediska čekat do předem připravených časových bloků, přiřaďte takové osobě status VIP. Právě díky tomu se vám na obrazovce počítače nebo v telefonu vždy objeví, když vám tento člověk napíše a vy budete moci snadno zprávu přehlédnout jen pohledem a nebudete muset složitě otevírat okno e-mailového prohlížeče. Pokud zpráva bude k okamžitému zodpovězení, stačí na ni na ploše kliknout a rozbalí se vám e-mail s možností odpovědi. 

3. Zapomeňte na prázdný inbox

Mnoho lidí není spokojených pokud nemá ve své schránce 0 nepřečtených zpráv. Takový stav je ale denně nutí kontrolovat e-mailovou schránku a neustále odpovídat na vše, co v ní přistane. Smiřte se s myšlenkou, že nulový inbox zkrátka není váš cíl. Méně nepřečtených zpráv neznamená, že se blížíte k úspěchu. Ve spěchu, aby vám na prohlížeči totiž svítila nula můžete snadno přehlédnout důležitou zprávu. Nechce si čas a spíš než na kvantitu svým poslaných e-mailových odpovědí se zaměřte na kvalitu.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také