Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Vybíráme tiskárnu: Zjistěte, zda pro vás bude vhodnější laserová, nebo inkoustová
vložila 19.1.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Vybíráme tiskárnu: Zjistěte, zda pro vás bude vhodnější laserová, nebo inkoustová

Pokud se rozhodnete vybavit svou kancelář či domácnost novou tiskárnou, jistě stojíte před rozhodnutím, zda zvolit laserovou, nebo inkoustovou. Oba typy mají svá pro a proti, jež byste při nákupu měli zvážit.

Laserová a inkoustová tiskárna se od sebe liší technikou tisku. Ovšem to nejsou jediné rozdíly, které by mohly při výběru přístroje do kanceláře (ať už firemní nebo domácí) hrát důležitou roli.

Inkoust versus laser

Kritérii, které byste při rozhodování měli zvážit, jsou především kvalita tisku, jeho rychlost nebo cena tisku.

Pokud potřebujete tisknout velké množství dokumentů, vyplatí se vám sáhnout po laserové tiskárně. Může jí sice o chlup déle trvat, než se po zapnutí „nastartuje“, jakmile ale začne tisknout, je v podstatě nezastavitelná a „chrlí“ jeden potištěný papír za druhým. Na druhou stranu inkoustová tiskárna se hodí, pokud potřebujete tisknout spíše obrázky a fotky ve vysoké kvalitě. Jen se vyplatí používat speciální papír, aby nebyl tisk inkoustem rozpitý a aby vynikly všechny detaily. Pokud potřebujete tisknout pouze texty, kvalitou se oba typy přístrojů v podstatě vyrovnávají.

Důležitým parametrem je samozřejmě i cena. Většina lidí se soustředí především na to, kolik budou muset zaplatit za samotný přístroj. Ovšem to je poměrně krátkozraké hledisko. V úvahu byste totiž měli vzít i náklady spojené se samotným tiskem, jež budete muset řešit v budoucnu. Zatímco ceny inkoustových a laserových tiskáren se poslední dobou přibližují (i když v průměru jsou laserové stále o něco dražší), náklady na tisk bývají vyšší u inkoustových tiskáren. Náplň pro tyto tiskárny se totiž spotřebovává rychleji, a tak ji budete muset častěji doplňovat. Zvláště pokud tisknete opravdu často.

Tiskárna přesně podle vašich představ

Pokud jste se rozhodli pořídit si laserovou tiskárnu, která zajistí spolehlivý a především kvalitní tisk a jejíž provoz rozhodně nezatíží rozpočet ani vaší domácnosti, ani kanceláře, pak zvolte laserovou tiskárnu HP Neverstop, první laserovou tiskárnu bez kazet na světě. Kromě tisku navíc umí i skenovat nebo kopírovat.

Její nespornou výhodou je, že zvládne vytisknout až 10x více stránek než srovnatelné laserové tiskárny HP. Můžete klidně vytisknout až 5 tisíc stránek, než bude potřeba toner doplnit. Co to znamená v praxi? Že spotřebujete-li průměrně balík papíru měsíčně, nemusíte si s tonerem dělat hlavu skoro rok (na jeden toner vytisknete 10 balíků papíru). Cena jedné vytištěné strany vyjde na pouhých 0,099 Kč. Kromě toho v porovnání s tonerovými kazetami je doplnění toneru v HP Neverstop až o 80 % levnější, cena doplňovací sady je totiž jen 299 korun a její kapacita vystačí na vytištění až 2 500 stran. Laserový tisk zkrátka nikdy nebyl levnější!

Samotné doplnění toneru zvládnete během několika vteřin a navíc je velmi snadné, nepotřebujete k němu žádné technické znalosti, nemusíte otevírat tiskárnu apod. (ostatně přesvědčit se můžete na vlastní oči na tomto videu). Takže žádné zdržování, k tisknutí se můžete vrátit doslova okamžitě a nemusíte si dělat hlavu se špinavýma rukama.

Samozřejmostí je bezdrátové připojení tiskárny HP Neverstop – díky bezplatné aplikaci HP Smart můžete tiskárnu připojit ke svému počítači nebo mobilnímu telefonu a tisknout tak prakticky kdykoli a odkudkoli, skenovat a odesílat dokumenty a mnoho dalšího. Takže už žádné zdržování - HP Neverstop je připravená, kdykoli potřebujete.

S tiskárnou HP Neverstop získáte i 3letý servis zdarma (jeho podmínky a registraci najdete na www.hp.cz/neverstop-servis).

Foto: Shutterstock; HP

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také