Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jakou halenku vybrat do práce? Volte klasiku, s volány i bez rukávů
vložila 24.7.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jakou halenku vybrat do práce? Volte klasiku, s volány i bez rukávů

Nosíte-li do práce každý den kostýmek, top se stává pouze doplňkem, který podtrhuje sako. Dovolí-li vám firemní dress code chodit i bez saka, otevírá se vám spoustu možností v podobě halenek a košil. Dokonce i v letních měsících si můžete dovolit ty nejkratší rukávy. Pojďte si vybrat.

Něco pod sako

Aby to podtrhlo třetí kousek v podobě saka. Máte-li ambice na svou rohovou kancelář v nejvyšším patře, investujte zejména do třetího kousku – saka, kardiganu a až potom do topů. Když si obléknete silný třetí kousek v podobě dobře padnoucího saka, který vzbuzuje dojem schopné profesionálky, nerozbíjejte outfit halenkou s potisky, ale top by měl ladit s barvou sukně nebo kalhot, aby byla jeho přítomnost co nejméně nápadná a zvýraznil se dojem ze saka. Když slaďujete top s barvou kostýmu, nesnažte se topem zdůraznit odstíny detailů, ale soustřeďte se na hlavní barvu.

Módní rada stylistek: „Když barva vrchní části oděvu odpovídá barvě sukně nebo kalhot, opticky se vám prodlouží tělo, což působí zeštíhlujícím dojmem. Když barva topu ladí se sakem, horní polovina vypadá mohutněji.“

Bílá košile nezklame

Buď se sakem nebo i bez je bílá košile základem, který nezklame. Můžete volit klasické pánské nebo zavinovací či s romantickými prvky. Bílá je ideální i pro teplejší dny, působí vzdušněji a není na ni tolik vidět, že se potíte. Jen dávejte pozor, abyste udržovala halenku opravdu bílou. Její nevýhodou je, že je na ní vidět jakákoliv skvrna, zejména u krku od make-upu a na rukávech od otírání.

Saténová halenka

Je opravdu krásná, velmi elegantní zároveň ženská. Je to sám o sobě dost výrazný kousek, který spojte s jednoduchou, jednobarevnou sukní či kalhotami. Saténová košile v barvě šampaň, ve fialové či šedé z vás vytvoří královnu kanceláře. Avšak s doplňky to nepřehánějte. Možná je vynechte úplně. Stačí jen hodinky a jemné náušnice. Sice krásný materiál, ale bohužel moc si nerozumí s potem, vše je ihned vidět. Proto volte velmi dobré deodoranty, nebo tuto halenku přeskočte.

Decentní fiží

Neboli ruffled – halenka či top s volánem u krku. Působí vznešeně a fiží či vázačka vám řeší dilema doplňku v podobě náhrdelníku. Vyhnout by se jim měly ženy s větším poprsím a celkově objemnější horní částí. Hodí se spíše pro ženy s chlapeckou postavou, které dodají tvary a ženskost. Tento typ halenky můžete nosit i samostatně, ale krásně se hodí i k saku.

Téměř neviditelné rukávy

Často kladená otázka je, zda do business outfitu zařadit top bez rukávů. Jako spodní vrstva pod sako, které nesundáváte, můžete zvolit jednobarevná tílka s úzkými ramínky či s jemnou krajkou ve výstřihu, která se hodí barevně ke kalhotám či sukni.  Avšak chcete-li chodit bez saka, mohou být topy úplně bez rukávů, ale vždy střižené tak, aby se pod ně schovala ramínka od podprsenky. Topy volte vypasované, ale ne těsné jako tílka. Při volbě topů bez rukávů je velmi důležité zhodnotit vaše ruce. Nezdají-li se vám tolik atraktivní, nebo se cítíte moc odhalená, můžete sáhnout po halenkách či topech s velmi krátkými rukávy, které zakrývají jen ramena, tzv. motýlí. Nebo ruce lehce posílit, aby dostaly tvar.

Inspirace, když máte volnou ruku

Tak pak noste s volánovými rukávy, peplum blůzky se sukénkou v pase, květinové vzory, romantické halenky… Doplňte jednobarevnou elegantní pouzdrovou sukní či kalhotami. Nezapomeňte na pravidlo, že když je nahoře objemnější halenka, zdobná a řasená, jako spodní část volte úzké kalhoty či sukni. Vždy musíte vyvažovat. A to platí i naopak.

Foto: Pinterest.com/ street style; archiv firem, archiv Petra Kubalová, shutterstock.com; istock.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také