O ženách, které dělají to, co milují
Vsaďte na sílu broží jako Madeleine Albright
vložila 6.5.2018
22.5.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,500 25,800
USD 21,700 22,000
Chci
vyměnit
EUR

Vsaďte na sílu broží jako Madeleine Albright

Dají outfitu tu správnou tečku. Ale tak jako si v business prostředí nemůžete obléci cokoliv, stejné je to i se šperky. Méně je více, důležitý je detail, který může mít i názorový, hodnotový a politický charakter. Zkusme dát prostor brožím. Madeleine Albright na ně ve své kariéře vsadila.

Obecně platí, že v business outfitech byste se měla vyhnut nošení velkých šperků. Náušnice by měly být konzervativní a malé. Náhrdelníky by se neměly pohybovat hluboko ve výstřihu a náramky by neměly dělat hluk, v žádném případě si neberte ty na kotníky. Ba napak sáhněte po konzervativních hodinkách a vkusných brožích.

Královna broží Madelaine Albright

Brože někdejší americké ministryně zahraničí Madeleine Albright doslova a do písmene psaly dějiny. Šperky bývalé šéfky americké diplomacie s českými kořeny najdete v knize s názvem Tajná řeč broží. Všechno začal irácký diktátor Saddám Husajn. Přirovnal totiž tehdy ještě vyslankyni USA při OSN k hadovi. Albright si pak na hlasování o sankcích proti Iráku vzala právě brož ve tvaru hada. Orla měla dokonce na sobě, když skládala slib jako ministryně zahraničí. Při setkání s Kim Čong-ilem si zase Albright připíchla výraznou brož ve tvaru americké vlajky. Na setkání s někdejším palestinským vůdcem Jásirem Arafatem si například vzala včelu jako symbol toho, že může být užitečná a hodná, ale může i bodnout. Své kostýmky a delší saka ozdobila prvkem, který dodával outfitu osobitost. Do přísných pravidel formálních dress code, kde není tak možné používat mnoho barev, výrazných vzorů, můžete stejně jako Madeleine vtisknout kus sebe pomocí šperku. K brožím volte menší náušnice, visací se moc nehodí, elegantní hodinky a případně jemný náramek.

Brož jako svůj šperk nosí i jiné vlivné ženy napříč politikou a businessem a náramně jim sluší. Oblíbila si je i bývalá první dáma Ameriky Michelle Obama, sem tam si ji vezme i první dáma Francie Brigitte Macron, královna Alžběta II. a nosila je i Margaret Thatcher.

Varianty, jak ji nosit

Je -li jemná a vkusná, může brož představovat cokoliv. Někdo rád skrze ni ukáže své zájmy, oblíbené značky, jako je například velmi populární značka CC, Coco Chanel, dvě spojená „céčka“ odkazující k velmi silné ženě, která dokázala  změnit fashion trendy.

Nejčastěji brože nosíme na klopě saka, mohou být i více na rameni, nápaditě a vkusně působí pod bradou jako límečkový knoflíček a trochu netradičně, avšak stylově vypadá na spodních kapsách či na rukávech.

Romantické, dřevěné, zvířecí

Že se vám hodí brože spíše ke starším ženám? Nikoliv, brože jsou stálice mezi šperky napříč generacemi. A právě teď jsou velmi oblíbené mezi mladými ženami, které jejich tvar a symboliku volí dle svého charakteru. Volte romantické květy, jste-li milovnice zvířat, sahněte po zvířecích motivech, použijte jejich symboliku, nebo si připíchněte geometrické tvary v podobě ostřejších trojúhelníků. Toužíte-li více splynout  s přírodou, zamilujte se do dřevěných broží. Všechny rozzáří váš nejen business outfit.

Foto: Pinterest.com/ street style; archiv Petra Kubalová; istock.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také