Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Mikádo. Jak na univerzální účes, aby byl každý den jiný
vložila 28.3.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Mikádo. Jak na univerzální účes, aby byl každý den jiný

Jednoduché a stylové, i když si možná řeknete, že stále stejné. Tak to rozhodně není pravda. Se svým milovaným mikádem si můžete pohrát a vypadat každý den jinak. Moc práce vám to nezabere.

Týden má sedm dní, vašich sedm dní, kdy jste v pracovním procesu, sportujete, vyrážíte za kamarádkami, do kina, tančit, vaříte… A máte jeden účes, jen pokaždé trochu jinak. Měňte podle příležitosti nebo nálady. Jde se česat.

V pondělí do hladka

Hladké a rovné vlasy působí upraveně, elegantně a sofistikovaně. Proto máte-li schůzky s klienty, důležité porady či prezentace, volte tento typ. Ponechte ostré hrany, vyžehlete, ani ofiny se nebojte, ideálně nad obočí. Přidejte do vlasů lesk.

 

V úterý s čelenkou

Využijte sílu doplňků. Své rovné vlasy, které jste měla předchozí den rozpuštěné, ozdobte čelenkou. Můžete volit látkovou, širokou gumičku, ozdobnou jemnou. Tento typ úpravy se také hodí, když nechcete, aby vám vlasy padaly do obličeje. Máte-li ofinu, schovejte ji pod a máte nový účes.

Ve středu s pěšinkou uprostřed

Určitě už jste si všimla, že účes dokážete změnit jen tím, kde si učešete pěšinku. Jak vlasy přecházejí do různých směrů, mění se objem, zakrytí tváře a vytváří se iluze vrstev. Vy učešte pěšinku uprostřed, to se teď hodně nosí.

 

Ve čtvrtek vlny

Rovných už bylo dost a jak se blíží víkend, můžete styl uvolnit. Kdo má přirozeně vlnité vlasy, jen podpoří vlny tužidlem či stylingovým krémem. Kdo potřebuje pomoci, udělá si delší vlnky pomocí žehličky či kulmy.

 

V pátek za hvězdu

Po práci rovnou do divadla, na večírek, za kamarádkou nebo na skleničku. Jestli si necháte vlny ze čtvrtka, nebo si vlasy zas uhladíte, je na vás. V pátek vše zvýrazněte. Líčení a šperky. K mikádu se velmi hodí velké náušnice, které přes den můžete schovat za splývající vlasy, odpoledne už noste vlasy za uchem, ať ta třpytivá paráda může kouzlit.

 

V sobotu do culíku a drdolu

Povolejte gumičky, sponky, ozdoby. I když máte mikádo, můžete nosit culík nebo drdol. Spojte jen horní vrstvu vlasů, zbytek nechte volně. U delšího mikáda zvládnete i culík. Nebo si spleťte jemný copánek nad čelem. V sobotu si hrajte.

 

V neděli s velkou patkou

Nedělejte si s účesem velkou hlavu. Objem mu dodáte, učešete-li vlasy na jednu stranu a vytvoříte velkou vlnu a zafixujte lakem, aby držela. Ať plánujete na neděli cokoliv, budete vypadat velmi šik.

Foto: Pinterest.com/street style; Instagram.com; iStock.com; archiv Petra K.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také