Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Večerní nápoje, které vám pomohou při hubnutí
vložila 27.10.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Večerní nápoje, které vám pomohou při hubnutí

Právě jste zahájili boj s nadváhou, kvůli které nedopnete své oblíbené kalhoty? V tom případě si před spaním připravte heřmánkový čaj. Ovšem i kefír a voda ochucená jablečným octem svedou divy!

Přivezli jste si z letní dovolené kromě nezapomenutelných zážitků i nějaké to kilo navíc a stále jste se ho ještě nedokázali zbavit, i když už uplynul nějaký ten měsíc? Pravděpodobně nejste jediní, komu se ochutnávka cizokrajné kuchyně i koktejlů hrajících všemi barvami trochu „vymstila“. Jenže teď je čas vrátit se zase zpátky do formy. Přemýšlíte, „kudy do toho“?

Pyžamo jako tajemství úspěšné diety

Je všeobecně známo, že spánek člověka udržuje ve zdraví i psychické pohodě. Ovšem pozor, tenhle relax úzce souvisí i s redukcí váhy! Naznačují to studie, jejichž poznatky sdělují, že spánková deprivace zpomaluje metabolismus, přičemž tělo k nutnému provozu využívá méně energie. To ovlivňuje hladinu cukru v krvi a podstatně snižuje i rychlost spalování kalorií. Je tedy jasné, že kvalitní noční odpočinek je alfou a omegou štíhlých křivek! Máte v tomhle směru trochu potíže? Vsaďte na tyto lahodné „tekuté ukolébavky“.

Heřmánkový čaj, vítaný pomocník

Šálek heřmánkového čaje odborníci vřele doporučují, neboť uklidňuje pocuchané nervy a navozuje příjemnou malátnost. Málokdo ale tuší, že jmenovaný elixír už po pár doušcích zvyšuje úroveň glycinu, což je velmi potřebná aminokyselina právě při hubnutí. Prodlužuje totiž pocity sytosti, zatímco detoxikuje organismus a podporuje správné metabolické funkce.

Kefír? Ten se nezdá

Ještě jste kefíru nepřišli na chuť? Možná své stanovisko trochu přehodnotíte. Kvašený mléčný nápoj je prospěšným darem pro trávení, protože ničí nepřátelské bakterie ve střevech, čímž zlepšuje vstřebávání vitaminů a minerálů. Rovněž posiluje imunitu, předchází rakovině a usnadňuje shazování kil. Tedy alespoň podle expertů, kteří na něj nedají dopustit.

Využijte schopnosti jablečného octa

Jablečný ocet není jen obyčejným ochucovadlem. Vždyť se může pochlubit antibakteriálními, antivirovými a antimykotickými vlastnostmi, které přispívají k léčbě celé řady zdravotních komplikací. A vlastně nejen těch! Americký výzkum, jehož poznatky byly publikovány v magazínu Journal of Nutritional Food, prokázal, že jedinci, kteří si večer dopřávají nápoj složený z vody a dvou polévkových lžic jablečného octa, mají menší obvod pasu. Za vším stojí obsažená kyselina octová, která prý předchází přejídání a zastavuje tvorbu přebytečného tuku v játrech.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také