Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Ve dvou se Pikle kují nejlépe, své o tom ví podnikatelky Jana a Jitka
vložila 29.4.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Ve dvou se Pikle kují nejlépe, své o tom ví podnikatelky Jana a Jitka

Jana Rucká a Jitka Plevová společně podnikají už téměř dva roky, přitom se potkaly jen náhodou. Když zjistily, že je kromě mateřství pojí i láska k tvoření a obě se chtějí pustit do podnikání, nezaváhaly a společně rozjely e-shop Pikle s ryze českými hračkami, které pomáhají rozvíjet dětskou tvořivost. Jak se jim podniká ve dvou?

Na podnikání ve dvou je nejlepší…

Jana: Že má člověk s kým sdílet úspěchy i neúspěchy, že si můžeme navzájem poradit.

Jitka: Že se můžete o všechno podělit! O radost z úspěchu i smutek z neúspěchu. Zároveň víte, že když vám onemocní děti nebo se stane jakákoliv nepředvídatelná událost, nejste na to sama – přehodíte to na tu druhou. Když nás něco nového napadne, nová hračka nebo sada, je kolem toho spousta práce a to, že se do toho vrháme obě dvě, je prostě k nezaplacení. Na rovinu si říkáme, co je blbost a co by mohlo vyjít. Myslím, že kdyby jedna z nás byla zaměstnanec nebo jsme v tom obě nebyly rovným dílem, nebylo by to takové.

Naopak nejtěžší je…

Jana: Hledat kompromisy. Ideální je, pokud oba (obě) baví jiné věci a přirozeně se doplňují. Já třeba nerada komunikuji s lidmi, ať už se jedná o zákazníky nebo třeba obchodní partnery. Jitka je v tom naopak jako ryba ve vodě. Na mě zbylo účetnictví a správa e-shopu, což mi docela vyhovuje. Kreativní stránku děláme obě a dost se v tom vyžíváme.

JitkaZatím nic není tak těžké, ale velmi důležitý je podle mě respekt a komunikace. Respektovat tu druhou takovou, jaká je. O všem mluvit. Kdyby to tak nebylo, myslím, že by bylo velmi těžké udržet dobrý vztah pro podnikání.

Podnikatelky Jana Rucká (vlevo) a Jitka Plevová

Kdybych měla svou parťačku popsat jedním slovem…

Jana: Energie!

Jitka: Opak. Je úplně jiná než já, a proto to šlape. Je pomalejší, opatrnější, rozvážnější. Ale na nejdůležitější věci máme stejný názor – na podnikání, na rodinu, na důležitost ekologie a taky na to, že za vším musí být srdce a jasné přesvědčení o tom, že to, co děláme, má smysl.

Nejvíc mě na ní vytáčí, když…

Jana: Když se mnou mluví jako s malým dítětem, ale naštěstí se to nestává často.

Jitka: Když si nevěří (a pořád drží v ruce mobil).

Obdivuji ji za to…

JanaZa její optimistický pohled na svět. Za to, že se z problémů nehroutí, ale hned hledá řešení, nebojí se práce, můžu se na ní stoprocentně spolehnout a je s ní sranda.

JitkaŽe je se mnou. A za její nezištnou srdečnost.

Největší radost mi moje parťačka udělá…

Jana: Když si uděláme čas jen tak posedět a pokecat. Mám radost, když vidím, že je šťastná.

Jitka: Když nás pochválí.

Podnikání ve dvou je…

Jana: Přesně to, co mi vyhovuje. Jen musíte najít tu správnou polovičku.

Jitka: Prostě nejlepší!

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také