Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Varovná znamení, že vám práce ničí partnerský život
vložila 15.12.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Varovná znamení, že vám práce ničí partnerský život

Ze všech stran dnes ženy-podnikatelky (a nejen ony) slyší o tom, jak je nutné slaďovat rodinný a pracovní život. Jenže to se snáze řekne, než udělá. Spousta z nás každý den zažívá, jak je těžké zavřít s odchodem z kanceláře dveře i za neustálým shonem a stresem.

Není divu, že si občas naši rodinní příslušníci povzdechnou, že až moc pracujeme. Jak ale poznat, že se tyto výjimečné situace přeměnily v každodenní rutinu a práce už vám až příliš zasahuje do partnerského života?

To já v práci…

Je jasné, že se partnerovi svěřujete s problémy, které v práci řešíte. Na tom není nic neobvyklého a ani špatného. Jenže co když s ním už o ničem jiném nedokážete mluvit? Zkuste si zrekapitulovat, jak moc vaše společné konverzace ovládá vaše práce. Dostane váš parter šanci mluvit o svých problémech? Mluvíte i o něčem jiném, než o práci? Kdy naposledy vaše drahá polovička naznačila, že byste měla změnit práci?

Vůbec vám samozřejmě neříkáme, že byste o svých potížích spojených s prací neměla doma mluvit, naopak! Jen dejte prostor i ostatním tématům a také svému partnerovi. Co když i jeho něco trápí, ale nedostal šanci se vám svěřit? I když toho máte až nad hlavu, konverzace by vždy měla být o dvou lidech.

Mám toho prostě moc!

Po celodenním shonu a vypětí máte po příchodu domů tak akorát náladu dát si sprchu, jídlo a svalit se do postele? Nikdo se vám nemůže divit. Ale pokud se takto vyčerpaná vracíte každý den a ani o víkendu nejste schopná nabrat síly a věnovat se rodinnému životu, něco je špatně. Práce by vás neměla ničit – fyzicky ani psychicky.

A pokud jste kvůli ní navíc neustále podrážděná a partnerovi ani dětem jste v posledních týdnech nebyla schopná říct nic jiného, než aby vás nechali všichni na pokoji, dostáváte se do nebezpečné situace. Hrozí, že narušíte vztahy se svými nejbližšími. Vybíjet si frustraci z práce na lidech, kteří vás milují, je bolestné pro ně a jistě i pro vás.

Dneska opravdu ne

A ještě jeden aspekt, který spousta lidí nepovažuje za důležitý, byste neměla v partnerském vztahu podceňovat. Je jím intimita mezi partnery. Nemáme tím na mysli jen sex, ale i doteky, objetí a další fyzické projevy lásky. Pro harmonii ve vztahu jsou důležité, ale pokud nedovolíte partnerovi, aby se k vám byť přiblížil, protože jste neustále ve stresu z práce, a sama jste se ho nedotkla několik týdnů, zpozorněte. I tak se totiž může projevit situace, kdy vám práce až příliš (a nebezpečně) zasahuje do vztahu.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také