Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Účesy vhodné do práce. Budete v nich vypadat skvěle a profesionálně
vložila 21.1.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Účesy vhodné do práce. Budete v nich vypadat skvěle a profesionálně

Dodržujete pracovní dress code, svůj business šatník máte vybavený a nepodceňujete detaily. Ale aby váš vzhled byl opravdu profesionální, je nutné zvolit správný účes. Rozverný drdol se na cestu k úspěchu příliš nehodí. Zvolte tedy účes, který to dokáže.

Porozhlédněte se kolem sebe, na internetu, v novinách a všímejte si úspěšných žen podnikatelek, manažerek a jejich účesů. Moc barev, divokosti, copánků a výrazných střihů na vás koukat nebude. Spíše mají podobné střihy, kterým dodávají špetku osobitosti. Jaké účesy jsou tedy vhodné? Ve kterých budete vypadat profesionálně?

Pár obecných rad

  • Vyberte účes, který bude vyhovovat typu a prostředí vaší práce.
  • Pokud se často dotýkáte a hrajete si s vlasy, rozhodněte se pro culík nebo cop, které brání pokušení.
  • Vyberte si hladké a rovné prameny pro elegantní a přímý styl, nebo vyberte vlny či kudrlinky pro vzhled, který je kreativní a moderní.
  • Pokud chcete nosit vlasy volně, měla byste se ujistit, že jsou elegantně učesané a nezakrývají tvář.
  • V barvách buďte střídmé. Nejlépe vypadají ty, které se blíží přirozené barvě vlasů. 
  • Nepodceňujte výběr šamponů a návštěvu kadeřníka. Vlasy musí vypadat zdravě a upraveně.

 

Hladký bob

Pokud jste přesvědčena o síle a sofistikovanosti hladkého bobu, smýšlíte dobře. Šéfredaktorka americké Vogue Anna Wintour na něj vsází už dlouhá léta a ona i její typ účesu dominují nejen módnímu businessu.

 

Lehce zvlněné

Zdají se vám uhlazené vlasy nudné? Dejte jim lehkou texturu pomocí spreje či tužidla. Vytvoříte moderní, stylový, svěží a stále pracovně vhodný účes.

 

Elegantní pixie

Ultra krátká délka střihu pixie je pro profesionální prostředí skvělá. Vytvoříte seriózní a elegantní vzhled. Chcete-li strohost účesu změkčit, zvolte boční ofinu, budete působit přístupněji.

 

K ramenům a rovné

Tento typ účesu bývá nejoblíbenější. Dá se s ním dobře pracovat. Je vhodný na pracovní pohovory a schůzky. Působí čistě a elegantně, je ideální do kanceláře. Délka je po ramena a může být i lehce zvlněný.

 

Volné, rovné, dlouhé

Působí uvolněně, ale zároveň profesionálně. Jen se ujistěte, že vaše prameny jsou zdravé a rozštěpené konce nejsou nikde v dohledu. Před pohovorem či schůzkou do nich vetřete menší množství séra pro zvýšení lesku. Aby vám nepadaly do tváře, noste je jemně zastrčené za uši.

 

Nízký drdol

Máte-li střední délku vlasů, můžete z nich pro mnohé příležitosti vytvořit elegantní drdůlek, který vlasy odebere z obličeje, vypadá upraveně, je nenáročný a elegantní, hodí se na pohovor.

 

Nízký culík

Další varianta profi sepnutí vlasů je nízký culík s pěšinkou uprostřed či na boku. Vypadá čistě, seriózně a upraveně.

Volné vlny

Kudrnaté vlasy se obecně hodí spíše do moderních kanceláří a kreativního prostředí, neboť i když jsou krásné, působí lehce rozverně a neupraveně. Chcete-li vlny, spíše ondulujte delší, splývavé, uvolněné.

 

Foto: pinterest.com; thetrendspotter.net; shutterstock.com; archiv firem

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také