Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Tisk bez konce aneb Jak testujeme první laserovou tiskárnu bez kazet
vložila 11.5.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Tisk bez konce aneb Jak testujeme první laserovou tiskárnu bez kazet

V redakci už jsme testovaly spoustu věcí. Tiskárnu jsme ale měly tu čest otestovat úplně poprvé. A ne ledajakou – pro první historické „tiskařské testování“ jsme dostaly do rukou (nebo spíš na stůl) unikátní laserovou tiskárnu HP Neverstop, jež je ojedinělá tím, že jako první na světě nepotřebuje tonerovou kazetu.

Je jasné, že testování takové novinky nás potěšilo. A také trochu zaskočilo – budeme to s tiskárnou umět? Nebude moc složitá na ovládání a zvládneme ji vůbec zprovoznit, když naše IT oddělení kvůli „koronavirové krizi“ funguje pouze na dálku? Všechny tyto obavy ale rázem zmizely několik minut poté, co jsme HP Neverstop vyndaly z krabice.

Žádný obr, ale spousta výkonu

Bezdrátová multifunkční laserová tiskárna HP Neverstop není prostorově příliš výrazná na to, kolik toho zvládne. Rozhodně to není kus nábytku, který vám zabere polovinu kanceláře. „To je za mě nesporná výhoda,“ říká naše Pája, která tiskárnu využívá asi nejvíc z nás. „Potřebuji, aby se tiskárna vešla na stolek a abych ji mohla mít pořád při ruce. Nechce se mi kvůli každému dokumentu do jiné místnosti, protože se tiskárna k mému stolu už nevešla.“

S umístěním HP Neverstop tedy nebyl problém. Tak jsme se pustily do jejího zprovozňování. Vzhledem k tomu, že je tiskárna bezdrátová, nehrozí, že se budete motat do nejrůznějších kabelů – prostě ji jen zapojíte do zásuvky a je to. Co ovšem na první pohled zaujme (a my nebyly výjimkou), je unikátní systém doplňování toneru do tiskárny. „Všichni jsou zvyklí na klasické kazety, které se do tiskárny vloží, ale tady na nás čekal systém připomínající velkou injekci,“ směje se Míša. „A vlastně ten popis není daleko od pravdy – tubu s tonerem nejprve protřepete a pak prostě nasadíte do otvoru v tiskárně, stlačíte, vyndáte a je to. Jednoduše, rychle, bez špinavých prstů. Není potřeba tiskárnu otevírat a pomalu rozebírat, jako je tomu u klasických ‚laserovek‘. Když vám kdykoli uprostřed tisku toner dojde, nemusíte se zdržovat a doplníte ho doslova za pár vteřin.“

Co dalšího tento systém znamená v praxi? Kromě času díky němu ušetříte i peníze, protože HP Neverstop je schopná vytisknout až 10x více stránek než srovnatelné laserové tiskárny HP. Můžete klidně vytisknout až 5 tisíc stránek, než bude potřeba toner doplnit! A aby toho nebylo málo, v porovnání s tonerovými kazetami je doplnění toneru v HP Neverstop až o 80 % levnější, cena doplňovací sady je totiž jen 299 korun a její kapacita zaručí vytištění až 2 500 stran.

Každá má v sobě kus „ajťáka“

Další „výzvou“ pak bylo propojení tiskárny s počítačem a její napojení na síť. Jak se ale brzy ukázalo, s HP Neverstop může být „ajťák“ opravdu každý. A my nebyly výjimkou. „Celý proces je strašně jednoduchý,“ rozplývá se Pája. „Prostě jsme si stáhly aplikaci HP Smart a postupovaly podle instrukcí. Nakonec náš největší přínos spočíval v klikání myší, aplikace se totiž postarala o všechno úplně sama. O nalezení sítě, propojení s notebookem… Navíc HP Smart můžete nainstalovat i do mobilu, takže tisknout se dá i z telefonu. Vlastně tak máte tiskárnu k dispozici, ať jste kdekoli,“ chválí Pája.

A pak už to šlo samo – vložit papír, poslat na tiskárnu „zkušební“ soubor a během několika vteřin držíte vytištěný papír. „Tisk je kvalitní, přesně takový, jaký od tiskárny značky HP čekáte. Tiskárna je tichá a opravdu rychlá,“ popisuje Míša.

Rychle, levně, kvalitně

Ostatně nejvíce zatím síly HP Neverstop vyzkoušelo tisknutí 1 200 letáků pro testerky. „To byla dříve vždycky trochu sázka do loterie, po kolika vytištěných stranách se tiskárna zasekne a odmítne spolupracovat. Ale Neverstop opravdu dostála svému jménu – prostě tiskla a tiskla. A poslední letáček byl stejně kvalitní jako první. Tenhle zátěžový test tedy zvládla na jedničku. Myslím, že teď už přežije všechno,“ směje se Pája a přidává poznámku, že oněch 1 200 vytištěných letáků vyšlo vzhledem k ceně doplňovací sady na necelých 144 korun. „To je rozhodně rekord, protože takhle levně se nám ještě tisknout nepodařilo. Jedna stránka stojí jen 12 haléřů, což určitě potěší nejen naši účetní Janičku.

Ostatně v testování laserové tiskárny HP Neverstop poctivě pokračujeme i dál. Nejenže tiskneme o sto šest, ale také kopírujeme a skenujeme. A i když to žádná z nás nahlas nepřizná, nejvíc se těšíme, až dojde toner a my si zas budeme moci vyzkoušet jeho „injekční“ doplňování. Jenže to si budeme muset ještě nějakou dobu počkat…

Více informací o testované tiskárně HP Neverstop najdete hp.com/go//neverstop

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také