Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Tajnosti povoleny. Naprostá upřímnost nemusí vztahu vždy prospívat
vložila 5.11.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Tajnosti povoleny. Naprostá upřímnost nemusí vztahu vždy prospívat

Říkáte si s partnerem či partnerkou opravdu všechno? Pak vězte, že některými přiznáními můžete nadělat víc škody než užitku. Například následující skutečnosti se vyplatí nechat si raději pro sebe.

Upřímnost je ve vztahu důležitá, to nikdo nezpochybňuje. Ale sdělovat druhému třeba věci, které ho mohou ranit, už tak prozíravé není. Které tajnosti jsou ve vztahu povoleny?

Nemůžu vystát tvoje rodiče

Může se stát, že si s tchánem a tchyní nepadnete do oka – nebyli byste první ani poslední. Ale vyprávět partnerovi či partnerce, jak hrozně nesnášíte jeho či její rodiče, není právě prozíravé. Zkuste si představit, jak by bylo vám, kdyby někdo hanil vaši rodinu!

Moje máma ti nedokáže přijít na jméno

A opačně. Ocitli jste se v situaci (a to vám opravdu nezávidíme), kdy vašeho milovaného či vaši milovanou nesnášejí vaši rodiče? Pak ani s touto informací příliš nespěchejte. I když to není možná to nejdůležitější, každému (byť jen podvědomě) záleží na tom, aby ho potenciální tchán a tchyně přijali do rodiny.

Už tě dávno nemiluju tak jako dřív

Není třeba si nic nalhávat – zamilovanost, kdy jeden bez druhého nemůžete vydržet ani minutu a nejraději byste celý den strávili ve společnosti svého protějšku, vydrží tak rok dva (samozřejmě jsou i výjimky, o tom žádná). Pak se vztah přirozeně proměňuje a s ním i podoba vzájemné lásky. Ovšem vykládat partnerovi/partnerce, jak už jste se ve svých citech posunuli, nemusí být právě taktické…

Strašně se mi líbí kolega/kolegyně z práce

Že žijete ve spokojeném, dlouhodobém vztahu plném lásky, ještě neznamená, že občas nezaúřaduje „chemie“ i někde jinde a vy nepocítíte přitažlivost k jinému člověku. To je úplně normální, a když ona přitažlivost nepřeroste v nevěru (co přesně nevěra znamená, je samozřejmě individuální), nemusíte mít extra černé svědomí. Ovšem vykládat doma, jak se vám v noci zdá o kolegyni/kolegovi, rozhodně nedoporučujeme.

Když tě srovnám s Honzou/Janou...

Lidé jsou různí – a platí to i ve vztazích. Je tedy možné, že váš ex byl lepší kutil, vaše bývalka měla delší nohy apod. Jenže to neznamená, že byste tuto skutečnost měli své drahé polovičce předhazovat. Tedy pokud jí nechcete zaručeně srazit sebevědomí a vyvolat žárlivou scénu.

Proboha, co je to za dárek?

Vybrat někomu dárek, který by mu udělal radost, ale zároveň si o něj obdarovaný přímo neřekl, je docela oříšek. A tak je poměrně snadné sáhnout vedle. Stalo se to zrovna vašemu partnerovi/vaší partnerce a vy teď v úžasu zíráte na překvapení schované pod balicím papírem? Pak si tuto skutečnost nechejte pro sebe, nasaďte co nejupřímněji vypadající úsměv a poděkujte. Jinak hrozí, že zraníte city svého milého/své milé.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také