O ženách, které dělají to, co milují
Sukně, nebo kalhoty? Víme, co vám přinese úspěch v práci a udělá dobrý dojem
vložila 15.6.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Sukně, nebo kalhoty? Víme, co vám přinese úspěch v práci a udělá dobrý dojem

Rozhodujete se, zda do práce nosit více sukni nebo spíše kalhoty? I když chcete působit mezi mužskými kolegy stejně silně a vyrovnaně, zvítězit by měla sukně. Dle výzkumů ženy, které nosí sukně, jsou považovány za úspěšnější než ty, které nosí kalhoty. Podtrhněte svou ženskost a jděte si za úspěchem.

I ve vysoké politice či top managementu dlouho panoval trend kalhot. Ženy se více stylizovaly do rolí mužů, chtěly se jim vyrovnat a tak volily kalhotové kostýmky, dlouhé kalhoty a sako. Ženské prvky oblečení upozadily s přesvědčením, že by jim mohly spíše uškodit a muži by je nepovažovali za sobě rovné. Ale takové myšlení je už dávno pryč a do nejformálnějšího dress codu se dostávají ženské prvky oblečení v čele se sukní, která je dle výzkumů pro nositelku dobrou volbou k cestě za úspěchem.

Profesorka Karen Pineová, která vedla výzkum na psychologickém oddělení na univerzitě v Hertfordshire, uvedla, že v prvních vteřinách setkání s lidmi provádíme velmi rychlé úsudky, které se tvoří během pár sekund a jsou založené čistě na oblečení. A kalhotové kostýmy a kalhoty samotné nejsou pro ženu nejlepším způsobem, jak udělat dobrý dojem. "Bylo překvapivé, že kostýmek se sukní vyvolával příznivější vlastnosti než kalhotový. Ženy, které se oblékají do více mužského stylu, jsou vnímány jako ženy s větší profesionální úrovní, vyššími ambicemi a touhou po úspěchu.“ Typickými představitelkami kalhot jsou Hillary Clinton nebo Angela Merklová.

 

To, co z výzkumu vyplývá, naznačuje, že ženy se mohou oblékat ženskou cestou a stále mohou být vnímány jako sebejisté a úspěšné. Sukně vyvažuje profesionalitu s přitažlivostí. Výzkum také odhalil, že ženy, které nosí sukně a saka, jsou považovány za sebejistější, s vyššími příjmy a flexibilnější než ty, které se rozhodly pro kalhotový kostýmek.  Brenda Polenová, ředitelka programů na London College of Fashion, vysvětluje symboliku kalhot:"Tmavé kalhoty jsou tradičně uniformou síly, proto je muži nosí.“

Vy ale svou sílu ukažte v sukni. Nikdy nezklame pouzdrová, jemně plisovaná či áčkového střihu. Kombinujte s košilí, lehkou halenkou či sakem. Tyhle kombinace udělají dobrý dojem při jakékoliv pracovní schůzce, poradě či pracovním pohovoru.

 

 

Zařaďte do svého business šatníku sukni, ale nezapomeňte na pár základních pravidel

  •          Nikdy ne kratší než na šířku dlaně nad kolena
  •          Maxi sukni nechte na volný víkend

 

  •         Květiny a vzory volte střízlivě a kombinujte s jednoduchým vrškem
  •         Klasika jednobarevné – černé, šedé, tmavě modré, béžové

 

 

  •           Ideálně s černými silonkami či jemné perfektně tělové
  •           Kombinujte s podpatky či botami do špičky

 

 

Foto: Pinterest.com/street style; Shutterstock.com; archiv značek

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také