O ženách, které dělají to, co milují
Styl úspěšných podnikatelek? Zvládnete ho taky!
vložila 18.5.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Styl úspěšných podnikatelek? Zvládnete ho taky!

Jejich profese jsou různé, jedna je královnou kreativního prostředí, jiná funkčního světa informačních technologií. Jsou to ženy rozdílných postav, věku i profesí, a stejně tak se i různí jejích styl. Společné jsou pro ně šaty. Těmi neopovrhne ani jedna.

Práce velmi silně ovlivňuje to, co ženy nosí. Nestává se, že by volily absolutně odlišný šatník v profesním a osobním životě, neboť hranice mezi těmito světy u těch velmi úspěšných splývá. Své kariéře zasvětily život a staly se z nich jedny z nejúspěšnějších žen světa. Řídí své firmy, nadace, jsou generálními ředitelkami, jsou sledovány médii, vystupují na konferencích, jsou zkrátka neustále na očích. A v čem  tedy chodí nejčastěji do práce? Jaký je jejich styl?

Ivanka Trump

Dcera prezidenta Ameriky, maminka tří dětí a podnikatelka. Vzdělání získala na podnikatelské škole a má titul bakaláře z ekonomie. S bratry působí na pozici výkonné viceprezidentky společnosti Trump Organization, která ovládá Trumpovy hotely, reality a golfová hřiště. Má svou značku oblečení a doplňků a podílela se na organizaci volební kampaně svého otce.

Jak sama v mnoha rozhovorech uvedla, co se týče oblečení, potřebuje aby vyhovovalo všem jejím rolím a nemusela se neustále převlékat. Ivanka je vysoká štíhlá žena s větším poprsím a ženskými křivkami. Oblibu si našla v pouzdrových sukních a šatech, vše v délce ke kolenům či lehce nad. Co se týče kalhot, sahá po elegantních širokých nohavicích. Podpatky jsou samozřejmostí, ale nejsou příliš vysoké. Ve výběru barev se drží základní palety, spíše krémové a světlé barvy, samozřejmostí je pak černá.

Victoria Beckham

Bývalé zpěvačce populární skupiny Spice Girls se v podnikání velice daří a dnes je z ní uznávaná módní návrhářka, obchodnice a maminka čtyř dětí. V roce 2008 založila svou módní značku a její práce je ověšena mnoha oceněními. V roce 2017 dostala ocenění Řád britského impéria. Je velkým zastáncem nadace Save the Children Foundation a nadace Elton John AIDS Foundation. Také podporuje kampaň PETA proti používání zvířecí kožešiny v oblečení

Victoria za svou kariéru vystřídala mnoho stylů, ale tím posledním, který už si drží pár let, je jednoduchý, střídmý pánský styl, kdy samozřejmě vítězí černá a bílá či tmavě modrá, ale nebojí se sem tam i výrazných barev. Ve volbě doplňků je velmi střídmá, její vášní jsou boty na vysokém podpatku, i když v poslední době je vystřídala za tenisky a placaté podrážky. Velmi si oblíbila kalhoty se širšími nohavicemi a mom džíny. Uvidíme, jak dlouho jí to vydrží. Bílé tričko či bílá košile je její poznávací značkou. Má ráda béžovou, černou, ale i pastel. Krátké sukně z mládí vyměnila za sukně v midi délce či delší.

Oprah Winfray

Nejznámější televizní moderátorka, která se z rozhlasové novinářky a TV reportérky vypracovala až k vlastní The Oprah Winfrey Show, kterou po celém světě sledovaly miliony diváků. Založila Společnost Harpo Productions a televizní stanici OWN. Je považována za nejbohatší Afroameričanku 20. století. Vlastní děti se rozhodla nemít. Jak  jednou poznamenala, rozhodla se nebýt matkou, protože o ni nebylo mateřsky postaráno, čímž narážela na sexuální zneužívání v dětství.

Oprah se proslavila i svou knihou o hubnutí, cvičení a zdravém jídle. Její silnější  postava plná ženských křivek vyžaduje neustálou péči. Větší poprsí, zadeček a silná stehna obléká nejčastěji do šatů s větším výstřihem, často zavinovací střih. Vždy se snaží zdůraznit pas. Volí výraznější náušnice a doplňky a časté zdobení halenek. Když už oblékne kalhoty, jsou s širšími nohavicemi.

Melinda Gates

Je americká manažerka a filantropka, manželka miliardáře Billa Gatese, s nímž má tři děti. Je  spoluzakladatelkou Nadace Billa a Melindy Gatesových, která je považována za největší soukromou charitativní nadaci na světě, jež rozděluje peníze na univerzitní stipendia pro zástupce menšin, věnuje se prevenci AIDS, boji s nemocemi, které ohrožují hlavně země třetího světa.

Její styl není nijak výrazný, spíše klasický pánský a formální. Nejčastějším outfitem je kostýmek, zejména kalhotový, v základních barvách, doplněný jemnými šperky. Volí-li šaty, jsou pouzdrového střihu. Velkou barevnost a zdobnost u ní nenajdeme. Účes je i po léta stejný, dlouhé hnědé vlasy.

Marisa Mayer

Pracuje v informačních technologiích a do roku 2017, kdy oznámila svou rezignaci, byla výkonnou ředitelkou společnosti Yahoo. Dnes je členkou představenstev mnoha institucí. V roce 1999 nastoupila do společnosti Google a stala se první ženou na postu inženýrka společnosti. Dostala na starosti malý tým a svou snahou věnovat se každému detailu přicházelo jedno povýšení za druhým. V roce 2012 byla jmenována generální ředitelkou společnosti Yahoo! V té době byla v 6. měsíci těhotenství.

Drobná blondýnka si oblíbila nošení šatů. Pouzdrového či áčkového střihu, často s úzkým páskem. Drží se spíše barev pro formálnější prostředí jako modrá, černá, vínová, ale můžeme ji vidět i v tyrkysové či červené. Oblíbené má také pouzdrové sukně s topy s krátkými rukávi či roláky. Nosí lodičky, v doplňcích je střídmá a její dluhé blond mikádo se po léta nemění.

Fot: iStock.com; Pinterest.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také