Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Štíhlá snadno a rychle. Než zabere dieta, využijte módní triky
vložila 10.1.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Štíhlá snadno a rychle. Než zabere dieta, využijte módní triky

Ačkoli jste možná do nového roku vstoupila s odhodláním shodit nějaké to přebytečné kilo, může se stát, že štíhlejší postavu byste ocenila o něco dříve. Čeká vás důležité jednání, na kterém potřebujete být sebevědomá, a máte pocit, že bezchybná postava by vám k tomu mohla pomoci? Pomozte si osvědčenými triky!

Všechny víme, jak moc naše vystupování dokáže ovlivnit, když se cítíme nejisté ve svém vlastním těle. Že po svátcích vaše figura není zrovna podle vašich představ? Nic není ztraceno!

Barvy v hlavní roli

Barvy dokáží divy. Nejenže ovlivňují, jak se cítíme, ale i jak na druhé působíme. Všechny víme, že černá zeštíhluje, nicméně není nutné ze sebe udělat „černou vdovu“ (ovšem pokud chcete, nic proti, tahle barva je elegantní a s výraznými doplňky budete za hvězdu). Vsadit můžete i na kontrasty – tmavou barvu oblečení zvolíte na partie, na něž nechcete za každou cenu, a světlou naopak obléknete tu část těla, na kterou jste právem pyšná. Tak například žena se širšími boky může zvolit tmavou sukni a bílou halenku, její kolegyně s výraznými rameny nebo bříškem pak naopak. Nemusí to být nutně černobílá kombinace, to už je na vás a vašich oblíbených barvách.

Dalším „barevným tipem“ je outfit laděný od hlavy až k patě v jednom jediném odstínu, ideálně tmavším. Nebojte, nebudete působit nudně – prostě celý vzhled „rozbijte“ ty pravé doplňky v kontrastních barvách (pásek, kabelka, boty, náhrdelníky, náramky a spol. – všechny vám pomohou zazářit, jen pozor, abyste to s nimi nepřehnala a nepůsobila spíš jako pouťová atrakce).

Skrývat a zdůrazňovat

Tak jako dokáží jisté „neduhy“ naší postavy schovat nebo naopak zdůraznit barvy, tak mají tuto schopnost i samotné kousky vašeho šatníku. Velmi častou chybou mnoha žen je, že si odmítají přiznat svou skutečnou velikost – je jasné, že člověku na sebevědomí nepřidá, když zjistí, že z velikosti 40 se stala znenadání dvaačtyřicítka, ale je rozhodně lepší koupit o něco větší oblečení, jež dokonale padne, než tvrdohlavě trvat na dané velikosti a být ve všem „narvaná“. Paradoxně totiž nepadnoucí, příliš těsné oblečení ještě kila navíc zdůrazní než naopak!

To samé se týká i střihů oblečení. Ne vždy se vyplatí propadnout módním trendům, když na to tak docela nemáme postavu. Naopak najít si nadčasový střih, který nám lichotí, je výhra. Obecně platí, že by měl zdůrazňovat naše přednosti (například úzký pas, štíhlá lýtka nebo krásný dekolt) a nenápadně schovávat, na co nechceme poutat pozornost. Mimochodem, nepodceňujte ani boty – správně zvolené mohou úžasně zeštíhlit a prodloužit nohy (jednoduchý návod neexistuje, je na vás vypozorovat, které vám lichotí a které ne).

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také