O ženách, které dělají to, co milují
Košilové, zavinovací, pouzdrové. Šaty, které vnesou do světa byznysu ženskou sílu
vložila 8.2.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Košilové, zavinovací, pouzdrové. Šaty, které vnesou do světa byznysu ženskou sílu

Šaty jsou po kalhotách druhým nejoblíbenějším kouskem oblečení. A ve formálním stylu oblékání to platí dvojnásob. Chcete-li do tvrdého světa byznysu vplout s vkusnou ženskou grácií, rozhodně noste šaty.

Co na nich oceníte? Rychlost ladění outfitu. Nemusíte si lámat hlavu s kombinacemi, co k sobě dát. Nejlépe uděláte, když si vezmete jednoduché náušnice, boty na podpatku a kabelku dle množství dokumentů a můžete jít. Do kanceláře, na jednání, na pracovní schůzku i do banky. Vždy budete působit profesionálně a žensky. Ale pozor, ne všechny typy šatů se do business šatníku hodí. S těmihle neuděláte chybu.

Zavinovací šaty

Návrhářka Diane von Furstenberg  je považována za tu, která "vynalezla" zavinovací šaty. Psal se rok 1974.  Šaty si ženy získaly tím, že byly a jsou pohodlné, variabilní, lehce sexy a může je nosit žena s jakoukoliv postavou, všem budou slušet.

Trik zavinovacích šatů spočívá v tom, že se musí vysoko v pase pevně zavázat, aby se nerozevřely a neodhalily prsa. Ženy, které mají větší poprsí, by měly pod šaty místo košilky zvolit raději top bez ramínek v barvě šatů, který zakryje výrazný „žlábek“ mezi prsy. Tím že vzniká výstřih do V, můžete zvolit šperk ve stylu jemného delšího řetízku. Náramek na ruku a samozřejmě podpatky. Délku šatů volte ke kolenům, abyste zachovaly formální dekorum.

Košilové šaty

Vyžaduje-li vaše práce formální šatník, jistě máte jednu část šatní skříně zaplněnou košilemi. Stačí, když je trochu prodloužíte, přepásáte páskem a máte košilové šaty, které se v business šatníku určitě neztratí. Máte-li dost dlouhou košili, můžete pásat, ale raději investujte přímo do košilových šatů. Mohou být jednobarevné, vzorované, jednu barvu nahoře a jinou dole, s širší sukní i úzkou. Pro ženy s méně výraznými křivkami jsou vhodnější úzké košilové šaty, všem ostatním více sluší ty se širší sukní. Pokud se šaty na hrudníku rozevírají, vezměte si pod ně top bez ramínek. Tyto šaty se více hodí do méně formálního prostředí.

Klasické pouzdrové šaty

Jsou kancelářskou klasikou. Verze bez rukávů je vhodná pod sako, blejzr nebo bolerko. Šaty s rukávy samy o sobě tvoří profesionální vzhled, což šaty staví do pozice absolutního základu business šatníku. V pase, tam kde máte nejužší místo, nebo kde byste ho chtěly mít, můžete nosit pásek. Pozor dávejte na šaty se zvýšeným, empírovým pasem, ty někdy nelichotivě protahují tělo a zdůrazňují široké boky. A co s nimi kombinovat. Výraznější náhrdelník a lodičky. Jste připravená jednat, prodávat, prezentovat nebo rozjet podnikání, které bude mít úspěch.

foto: Pinterest.com; archiv firem; archiv Petra Kubalová, shutterstock.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také