O ženách, které dělají to, co milují
Šaty dělají člověka. Univerzální tipy, jak na dobrý první dojem
vložila 6.6.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Šaty dělají člověka. Univerzální tipy, jak na dobrý první dojem

První dojem si vytvoříme snadno, hůře ho však měníme a přehodnocujeme. A právě móda je jednou z důležitých věcí, které tvoří naši image. Jak na to, aby dojem, který na ostatní uděláme v práci nebo na pracovní schůzce, byl co nejlepší? I o tom píší v knize Slušnost není slabost Květoslava Santlerová a Lucie Brothánková.

Výstřelků s mírou

Většina z nás se snaží sledovat módní trendy, občas ale bývají poněkud extravagantní a do zaměstnání často nevhodné. Proto volíme raději elegantní a konzervativnější oblečení. Ostatně jak říká jeden z předních světových návrhářů: „Být oblečen dobře, znamená být oblečen nenápadně.“

Kvalita materiálu je základ

Není třeba mít napěchované skříně, důležitá je především kvalita. Ve složení látek by měly být vždy zastoupeny kvalitní materiály, jako je vlna, bavlna nebo hedvábí. Dále je pak vhodný elastan (alespoň 4 %), díky kterému oblečení drží tvar. Do zaměstnání není vhodné oblečení ze 100% polyesteru, protože není prodyšné a budete se v něm potit.

Malé černé vás vždycky zachrání

Pro společenské události související s prací i další akce jsou k nezaplacení. Dají se skvěle kombinovat s různými saky i doplňky a skvěle je unosíte. Pozor, ke společenským šatům si za žádných okolností neberte sportovní bundu.

Obuv volte s rozmyslem

Boty jsou důležitou tečkou celého outfitu. Prioritou by mělo být pohodlí, za vhodné lze označit například francouzské podpatky, které jsou rozšířené. Vyvarujte se přehnaných efektů, zdobení nebo kování. V případě důležitého jednání volte vždy boty s plnou špičkou.

Doplňky aneb méně je více

Velmi vděčným doplňkem jsou šátky a šály, které vám umožní být pokaždé jiná a originální. Při výběru šperků nezapomínejte, že nezdobíte vánoční stromek, nýbrž sebe – ženu.

Rady na závěr

  • První dojem je jen jeden, proto by měl být co nejlepší.
  • Šatník sestavte z menšího počtu kvalitních a kombinovatelných věcí. 
  • Boty volíme kvalitní a vždy je mějme vyčištěné. 
  • Parfémy i líčení volíme dle příležitosti a hesla: "Nejde o kvantitu, ale o kvalitu."
  • Oblečení by nám měla dobře padnout, neškrtit a měli bychom se v něm cítit příjemně. 
  • Oblečení, které je de mode, raději vyřaďme.
  • Ženy volí šperk s ohledem na svůj šatník a příležitost.

Připraveno podle knihy Slušnost není slabost Květoslavy Santlerové a Lucie Brothánkové ze společnosti Santia

Zdroj fotografií: Pinterest

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také