Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Rok digitálního podnikání 2019, říjnový souhrn
vložila 7.11.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Rok digitálního podnikání 2019, říjnový souhrn

Před námi je poslední ze šesti velkých akcí letošního Roku digitálního podnikání 2019 – konference FIRMA 4.0. Umí digitalizace uspořit nejen čas i peníze? Jak prvky digitalizace do firmy zavést, co tento proces obnáší a co vám digitalizace může přinést? Podíváme se i na téma „Jak spolupracovat online?“ nebo „Budoucnost e-mail marketingu“. Je třeba však mít na paměti, že klíčoví jsou zaměstnanci a osobní kontakt.

Pouze 5 % profesí převezme robot stoprocentně a u dalších 60 % profesí jen z jedné třetiny. Lidé tedy stále zůstávají neopomenutelní. Konkurence bude ale veliká – Evropa stárne a do roku 2030 nastanou dle predikcí velké transformativní globální změny. Celou čtvrtinu všech vzdělaných lidí na světě bude mít Čína, dalších čtvrtinu Indie, a USA se Západní Evropou pouze 18 %. Bude třeba velkých investic do lidí 40+ a český vzdělávací systém na to není připraven. S velkou fluktuací v posledních dvou letech způsobenou ekonomickým růstem a motivací lidí vydělat si více nastává na pracovních portálech pomalá stagnace, avšak celých 71 % lidí uvádí, že si změnou práce polepšilo, rozhýbávají tak ostatní a fluktuace tak má obrovskou setrvačnost. Velmi důležité však je, že mezi hlavními důvody odchodu zaměstnanců je hned po mzdě uváděn přístup k lidem. Mějte proto na zřeteli, že nepracujeme s roboty, ale s lidmi, kterými cloumají emoce.

Eva Svobodová, MBA
členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR


ZPRAVODAJ KE STAŽENÍ ZDE

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také