Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Osvědčené psychologické triky pro ty, kteří postrádají sebevědomí
vložila 13.7.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Osvědčené psychologické triky pro ty, kteří postrádají sebevědomí

1.) Nesnažte se být perfektní

A taky se nesrovnávejte s ostatními, tahle cesta totiž nikam nevede. Každý má vlastní možnosti a vlastní příběhy a přesně tak je to v pořádku. Nenakládajte si na sebe nesmyslné požadavky, které nemůžete splnit a radši se radujte z toho, co se podařilo, i když vám to může připadat ve světle vašich velkolepých plánů jako malichernost. 

2.) Vykračujte si

Jak může způsob vaší chůze ovlivnit váš život? Velmi! Stačí narovnat záda a podívat se na svět zpříma. Spolu s vaším vystupováním se zároveň mění i vaše vyzařování. Člověk s narovnanými zády, otevřenými gesty a milým úsměvem má totiž všude dveře otevřené.

3.) Naučte se udržovat oční kontakt

Vyhýbají se mu lidé bez sebevědomí nebo taky ti, kteří lžou. Když se ho naučíte navazovat, lidé vás budou mít raději, budete pro ně důvěryhodnější a upřímnější.

4.) Zakažte si negativitu

Všichni je známe a všichni je v hlavě máme. Negativní myšlenky, které nás schazují nebo nám našeptávají, že něco nedokážeme. Zkrátka neustále snižují naše sebevědomí. Mají na svědomí, že se nepouštíme do nových výzev, že si nevěříme. Zkuste si je zakázat a pozorovat, jak často se vám do hlavy vkrádají. Zapište si je do deníku a popřemýšlejte nad tím, zda mají nějaký reálný základ - většinou zjistíte, že ne.

5.) Zapisujte si své úspěchy

A nezapomínejte ani na ty, které jsou zdánlivě malé a bezvýznamné. Založte si deník vděčnosti a kromě úspěchů si zapisujte i své radosti a příjemné okamžiky, které jste prožili. Neuvěříte, jak vám taková malá vychytávka zlepší sebedůvěru. 

6.) Čas na sociálních sítích omezte na minimum

Nesledujte fotky ostatních a hlavně se s nimi neporovnávejte! Nic není pro vaši sebedůvěru horší než sledovat přikrášlenou realitu svých známých... Uvědomte si, že sociální sítě jsou místem, kde lidé soupeří o to, kdo má největší úspěch. Když je vypnete, budete se cítit mnohem spokojenější. 

7.) Naučte se přijímat komplimenty

Už žádné shazování toho, když vám někdo lichotí. Vy si to přece zasloužíte!

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také