Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Víme, jak si i před Vánoci najít čas úplně na všechno
vložila 6.12.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Víme, jak si i před Vánoci najít čas úplně na všechno

Napište si seznam věcí, které máte ten den udělat, i když si jste jistá, že nic nezapomenete

Zapište si opravdu vše, co chcete za den stihnout. Nezapomeňte ani na věci relativně nedůležité – třeba že si chcete večer číst. Pište si i seznamy nákupů či jiné plány – pomůžou vám organizovat čas, na nic nezapomenete a při odškrtávání budete zažívat úžasné pocity – slibuju.

Využívejte „mrtvý čas“

Co to je? Všechen ten čas strávený dopravou, ve frontě, čekáním na schůzky… Často to může být i několik hodin denně. Místo koukání do mobilu je zkuste využít jinak – třeba čtěte, něco se učte nebo plánujte.

Pište si všechno, co přes den děláte

Můžete zkusit malý experiment. Po dobu dvou až tří dnů si zapisujte do notebooku nebo bloku všechno, co přes den děláte a kolik času tím strávíte. Detailní popis vašeho dne vám pak pomůže lépe pochopit, kam mizí všechny drahocenné minuty. 

Delegujte co nejvíce to jde

V domácnosti je spousta věcí, které můžete přehodit na ostatní členy rodiny – manžel si stoprocentně poradí s odpadem a i děti zvládnou jednoduché domácí práce.

Nebuďte líná a na malé úkoly se vrhněte s chutí!

Hodně z běžných denních povinností nezabere víc než deset minut, přesto se jim vyhýbáme, zbytečně je oddalujeme a nakonec nám zaberou mnohem víc času. Je jedno, jestli se jedná o zalití kytek v celém domě nebo vytřídění emailů podle priorit v příchozí poště.

Pravidelně odpočívejte a vyhněte se tak totálnímu vyčerpání

Podle výzkumů je ideálních 10 minut odpočinku po 50-ti minutové dlouhé práci a jeden den v týdnu, který věnujeme sobě. A i když je pro vás toto množství z říše snů, snažte se mu alespoň přiblížit. 

Připraveno podle Brightside.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také