Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak se obléknout, když se chcete pracovně seznámit. Jde se na networking
vložila 20.6.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak se obléknout, když se chcete pracovně seznámit. Jde se na networking

Stejně jako přemýšlíte nad vhodným outfitem na pohovor, věnujte pozornost i tomu, co si obléknout, když se jdete pracovně seznamovat. Jdete za obchodem? Na inspirosnídani? Čeká vás veletrh? Ať se vydáte kamkoliv, buďte správně networkingově vybavená.

Na networkingových akcích jde o setkání s lidmi, sdílení toho, kdo jste a co děláte, a získání cenných kontaktů a informací, které můžete využít při hledání zaměstnání nebo při práci v budoucnu. Co se týká oblékání, neexistují přísná módní pravidla, která musíte dodržovat, vždy však bude záviset na tom, v jakém odvětví se pohybujete. Někde vám prostředí povolí být více v outfitu nápaditá, jinde budete muset dodržet formální styl oblékání. Typických networkingových akcí je hned několik a než si vyberete vhodný outfit, připomeňte si, jak se na těchto akcích chovat.

1. Mějte cíl. Než se dostanete na akci, zeptejte se sama sebe, „proč jdu?“ Chci novou práci, klienty, rozšířit znalosti?

2. Přineste vizitky. Více vizitek, než si myslíte, že budete potřebovat. Mějte je v pouzdře na vizitky. Stylová najdete na arde.cz.

                        

3. Navazujte kontakty. Když potkáte někoho nového, usmějte se, navažte oční kontakt, představte se a podejte ruku. 

4. Nejprve poslechněte a pak mluvte. V tom tkví networkingové tajemství. Nechť druhá osoba mluví první! Většina lidí si to neuvědomuje, ale ten, kdo o sobě mluví, je napůl poslouchán.

5. Dělejte si poznámky. Vše si nemůžete zapamatovat, kdo je kdo a co má na starost. Zapište si to.

           

6. Ozvěte se. Několik dní po události posílejte následné e-maily komukoli, s kým jste se setkala, s nimiž byste chtěla pokračovat ve vytváření sítí. Každý e-mail si přizpůsobte a zmiňte se o něčem, o čem jste mluvili. 

7. A teď už jen vybrat správný outfit.

Vyrážíte na konferenci

Pokud se účastníte konference nebo seminářového typu akcí, nebude při vytváření kontaktů centrem pozornosti, ale budete mít možnost setkat se s profesionály po celý den a během konferenčních přestávek. Nemusíte nutně vyrazit v kostýmku, spíše volte business casual. Elegantní kalhoty, zajímavou halenku, sako - vybírat můžete třeba ve style shopu Arde. Doplňte decentními šperky a kabelkou, kam se vám vejde diář, poznámkový blok a vizitky.

 

                       

Akce absolventů

Zamířila jste na akci absolventů vaší univerzity? Výborně. Je to totiž skvělá příležitost setkat se s ostatními, kteří s vámi sdílí alma mater v neformálním prostředí. Klidně sáhněte po casual outfitu s džínami. Pro tuto příležitost jsou dovoleny. Avšak je pozdvihněte spojením se sakem a rolákem. Doplňte zajímavým šperkem a větší elegantnější koženou kabelkou.

        

Snídaně, oběd nebo káva se stejně naladěnými

Vzhledem k tomu, že se budete setkávat s lidmi, se kterými máte podobný zájem, opadá stres a tlak. Zde nejste svázaná pravidly, je to o vás, chcete se cítit uvolněně, abyste se nebála seznamovat. Hodí se elegantnější široké kalhoty a jemný ženský svetřík či halenka, nebo šaty s podpatky. "Vezměte si na sebe něco, co je vám příjemné, podtrhuje vaši osobnost. Volte menší kabelku přes rameno, abyste měla volné ruce a mohla rozdávat vizitky," doporučuje zakladatelka a prezidentka Business & Professional Women Czech Republic Lenka Šťastná. S výběrem luxusních kabelek zamiřte na e-shop arde.cz.

                   

Koktejl

Účastníte se setkání spolupracovníků ve vinárně na koktejlu či na odpolední garden party? Stále jste na pracovní akci, ale která je mimo kancelář, proto i vy se ve svém a outfitu nemusíte držet tolik při zemi a být konzervativní. Nebojte se obléknout do barev, vzorů a módních střihů. Dovolte si výraznější kabelku, zajímavé boty a výraznější šperky.

 

 

Foto: e-shop Arde.cz; Pinterest.com/ street style

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také