O ženách, které dělají to, co milují
Pusťte do své kanceláře zeleň, vaše mysl se vám odmění špičkovým výkonem
vložila 22.6.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Pusťte do své kanceláře zeleň, vaše mysl se vám odmění špičkovým výkonem

Přítomnost rostlin na pracovišti znamená snížení nemocnosti a stresu. Američtí vědci zjistili, že zelené rostliny zvyšují produktivitu práce, mají pozitivní vliv na psychiku a pracovní výkon. Snižují úzkost, únavu i agresivitu, vytvářejí pocit pohody. Jejich ladnost a krása je příjemná na pohled a s naší výkonností dělají doslova divy

Rostliny jsou přírodní čističky vzduchu

Trápí vás v kanceláři sucho v krku, míváte ucpaný nos a podrážděné oči? Vaše soustředění na práci i větší pocit pohody podstatně zlepší zeleň v blízkosti vašeho pracovního stolu. Vzduch, který dýcháme, obsahuje na tři sta druhů těkavých látek. Zásadním přínosem rostlin je to, že dokážou účinně odfiltrovat ze vzduchu vše, co na nás negativně působí. Skutečnými kouzelníky jsou v tomto směru kaktusy a sukulenty, které umí pohlcovat i záření z monitorů a obrazovek.

Rostliny výrazně ovlivňují pracovní prostředí

Ideální jsou nekvetoucí rostliny, pro eliminaci možných problémů s alergiemi. Gumovníky, bambusové palmy, banánovník. Rostliny, které potřebují ke svému životu velké množství vody, napomáhají zvlhčovat ovzduší. Jsou to třeba kapradiny, okrasné traviny, šáchor, břečťany a filodendrony. Relaxační a estetické účinky mají všechny rostliny a zvolit bychom měli ty, které v nás vyvolávají co nejpříjemnější pocity.

Designová sestava Moduloo

Designová sestava nejen pro krásu

Společnost Plastia, která dlouhodobě spolupracuje jak se začínajícími, tak věhlasnými designéry, nabízí zajímavý produkt Moduloo. Tato sestava pochází z autorské dílny mladé slovenské designérky Lucie Lehrer a potěší vaše oko nejen krásou tvaru a barevností. Můžete do ní umístit sukulent a skryje všechny drobnosti, které jste dříve lovili v šuplících nebo hledali na stole.

Zelená zahrádka ve vaší kanceláři

Architekt a designér Jiří Pelcl navrhl Pěstební nádobu Urbalive, ve které se díky samozavlažovacímu systému skvěle daří nejen pokojovým rostlinám, ale i bylinkám a dokonce i méně náročné zelenině. Je kombinaci odolného plastu a příjemného dřeva a může se stát originální ozdobou vaší kanceláře. Kromě zajímavého designu oceníte účinky zeleně na estetiku vašeho pracovního prostředí i na výkon vaší mysli.

Pěstební nádoba Urbalive

Multifunkční samozavlažovací květináče Calimera je možné kombinovat ze dvou typů spodního a vrchního dílu, v nabídce jsou v různých barvách i velikostech. Kombinujte dle vlastního vkusu a vytvořte si zcela osobitý květináč s vašimi oblíbenými interiérovými květinami. Calimera vznikla ve spolupráci s předním českým designérem Janem Čtvrtníkem a získala nejprestižnější designérskou cenu Red Dot Award.

Samozavlažovací květináče Calimera


Pocit nastolené pohody díky zeleni je pak kombinací:

  • našeho nadšení pro to, co nás naplňuje a co děláme každý den,
  • naší potřeby navazovat a žít kvalitní osobní i pracovní vztahy,
  • potřeby bezpečnosti a stability našich financí,
  • úrovně našeho duševního a fyzického zdraví a celkové kondice a
  • naší sounáležitosti se sociálním prostředím, ve kterém se pohybujeme

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také