Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
První pomoc z přírody, když pocítíte známky migrény
vložila 18.11.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

První pomoc z přírody, když pocítíte známky migrény

Pokud trpíte na migrény, pak sami nejlíp víte, jak moc vám tyto stavy zasahují do života a jak těžké bývá je zvládnout jinak než s pomocí léků. Nicméně i ty můžete v jejich účinku podpořit pomocí přírodních bylinných prostředků.

Co mít neustále při ruce, pokud vás trápí migrény?

Zázvor

Když se řekne migréna, představí si většina lidí bolest hlavy. Ale to je jen hlavní ze symptomů, nikoli jediný. U spousty lidí se při migréně objevují i silné nevolnosti, často provázené zvracením. Zkuste s nevolností bojovat s pomocí zázvorového čaje! Uklidní rozbouřený žaludek a také zmírní produkci prostaglandinů v těle, jež jsou mimo jiné (a velmi zjednodušeně řečeno) zodpovědné za stahy některých svalů, jež rovněž přispívají k bolestem hlavy.

Mátový esenciální olej

Cítíte první záchvěvy bolesti hlavy? Pak zkuste na čelo a do spánků v masírovat několik kapek esenciálního oleje z máty. Mentol, který olej obsahuje, pomůže zmírnit bolestivé stavy a navíc může pomoci i se začínající nevolností.

Rychlá aromaterapie

A když už jsme u esenciálních olejů, u některých lidí trpících migrénami byly zaznamenány pozitivní účinky inhalace některých aromatických esenciálních olejů. Patří k nim především levandulový (ten obecně zklidňuje a otupuje bolest), jasmínový a rozmarýnový. Můžete si pár kapek nalít na kapesníček a chvíli inhalovat nebo je nakapat do aromalampy.

Muškátový oříšek

Kdo někdy zažil typickou bolest hlavy, jež je s migrénami spojená, ví, že bez pomoci léků se téměř nedá vydržet. Jejich účinek ale můžete také zvýšit pastou z muškátového oříšku. Jednoduše toto koření nastrouháte a smícháte s vodou, až vznikne tužší pasta. Tou pak jemně masírujte čelo a nechejte chvíli působit.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také