O ženách, které dělají to, co milují
Proužky nebo Vichy kostka. Nadčasová klasika, která frčí i letos
vložila 13.6.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Proužky nebo Vichy kostka. Nadčasová klasika, která frčí i letos

Jsou nadčasové a nikdy s nimi nešlápnete vedle. Nejen v létě se hodí na trička i halenky, Vichy kostka je navíc krásná i na sukních i kalhotech. A i když na úplně vážné schůzky, pro které obléknete raději kostýmek, vhodné nejsou, při jiných příležitostech je využijete do aleluja.

Vichy kostka

Vichy kostka je klasický vzor, stejný jako ten, který vídáme na ubrusech v malých restauracích na jihu Evropy. I proto je v našich myslích spojen s létem. A taky kvůli Brigitte Bardot, která si ho velmi oblíbila. Letos se jedná o jeden z nejpopulárnějších vzorů, takže když vyrazíte do obchodů, budete mít z čeho vybírat. Vichy kostka se vyskytuje v různých barevných kombinacích s bílou, notoricky známá je červená či modrá.

Proužky

Zatímco u Vichy kostky to byla Brigitte Bardot, u proužků je tou, která je proslavila nejvíce, Coco Chanel. Návrhářka, která se našla v lehce pánském stylu, ve svém šatníku tímto vzorem nešetřila. Původně byly proužky výsadou námořníků, pak se přenesly na plavky a nakonec i do našich skříní. Úzké proužky sluší každému, u těch širších je třeba počítat s tím, že opticky rozšiřují. Nejklasičtější barevné kombinace jsou bílá s modrou, červenou nebo černou.

Zdroj fotografií: Pinterest

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také