O ženách, které dělají to, co milují
Překonat slabou vůli není nemožné, musíte najít tu pravou motivaci
vložila 3.1.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Překonat slabou vůli není nemožné, musíte najít tu pravou motivaci

Zase jste nedostáli svých slibů? Opět jste sáhli po cigaretě, sladkém dortu nebo skleničce alkoholu? Vaše sebekázeň nemusí představovat problém. Klíčem k udržení motivace je osobní přístup. Takhle se maximálně posiluje vůle!

Občas je tak těžké dostat se do cíle, když je všechno proti vám. Sami o sobě tvrdíte, že nemáte silnou vůli? Pak byste měli vědět, že i na tohle vědci „vynalezli lék“. Klinika Mayo, což je nezisková organizace a mezinárodně uznávané prestižní americké lékařské výzkumné a vzdělávací centrum a univerzitní nemocnice v Rochesteru v Minnesotě, poskytuje pár klíčových tipů, které podporují motivaci. Zkusíte je?

Chcete-li uspět, žijte „teď a tady“

Většina lidí se soustředí na konečný cíl a věří, že jim to poskytne disciplínu a vůli. Ale každodenní život a stres do procesu neustále zasahují. Kdo ví, co bude za týden nebo za měsíc! Proto se i vy zaměřte na to, abyste uspěli – vždy v aktuální den. K večeru víte, že jste si nezapálili ani jednu cigaretu a zákusek zůstal bez povšimnutí? Buďte na sebe hrdí!

Našlapujte krok po kroku

Zhubnutí ze sto kil na šedesát? Příliš velké sousto. Jděte na to postupně a začnete malými změnami. Zaparkujte auto o dvě ulice dál, přestaňte jezdit výtahem, cukrovinku ke kávě nahraďte ovocnou mísou, několikrát týdně jděte na procházku. Ostrý start předjímá rychlá zklamání a demotivaci. To nedopusťte!

Dělejte to, co milujete

Chybí-li vám sklenička alkoholu, zaměňte ji za jinou činnost, kterou máte rádi. V případě snižování váhy neoblíbený sport, na který jste vždycky byli alergičtí, nahraďte jízdou na kolečkových bruslích. Ta vás vždycky bavila! Zkrátka se zaměstnejte těmi správnými činnostmi. Patří to k nejosvědčenějším způsobům, jak se cítit dobře a pokračovat ve svých plánech.

Procvičujte pozitivní sebemluvu

Pravidelně se zastavujte a komunikujte sami se sebou. Pokud jsou vaše myšlenky převážně negativní, bude to mít přímý vliv na vaše pocity a motivaci. Z tohoto důvodu sami sobě říkejte, co vám vadí a s čím jste naopak spokojení. Na negativní myšlenky reagujte tím, co se vám v posledních dnech povedlo. Existuje tolik věcí, které děláte správně!

Otevírejte nové možnosti

Rozhodně nenechte mysl brouzdat v nebezpečných vodách. Víte, že si nemůžete dát oblíbené víno nebo velmi kalorické jídlo? Otočte se a podívejte se na to, co naopak můžete. Skutečně znáte všechny potraviny, jenž dělají vašemu tělu dobře? A proč jste ještě nezkusili víno bez alkoholu? Zachovejte si motivaci prostřednictvím příjemných věcí!

V případě nouze vyzkoušejte jedno účinné cvičení. Představte si, že píšete dopis někomu jinému, kdo bojuje se stejným problémem jako vy. Jakou radu mu dáte?  Na co ho upozorníte? Přemýšlejte o tom, jak by jiný člověk zareagoval, a co byste mohli udělat proto, aby se nevzdal svému snu. Ty samé odpovědi a nápady využijte pro sebe.

Oslavte svá vítězství!

Úspěch podporuje větší úspěch. Když dosáhnete byť jen malého cíle, věnujte si chvíli uznání, prociťte radost a hrdost. Jedině tak zůstanete na trati, a to bez ztráty kytičky.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také