Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Předměty, které byste neměli mít na pracovním stole
vložila 10.11.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Předměty, které byste neměli mít na pracovním stole

Jak vypadá váš pracovní stůl, je jen vaše věc. Ovšem pokud věci na něm nejsou rozpory s vnitřním řádem firmy, v níž pracujete. Nebo také se slušným chováním či obecnými zásadami. Ovšem u některých na první pohled nevinných předmětů by vás ani nenapadlo, že mohou někomu vadit.

Co tedy nikdy nenechávat na pracovním stole?

Tuny kancelářských potřeb

Samozřejmě, že kancelářské potřeby na pracovní stůl patří. Ale pokud ten váš praská pod náporem poházených tužek, propisek, zvýrazňovačů, lavinou papírů, zapomenutých kancelářských sponek, kousků izolepy a dalších, pak připomíná spíše chaos než příjemné pracovní prostředí. A to může mít za následek dvě situace – že nebude vaše pracovní místo právě reprezentativní a že z něj nebudou mít radost ani vaši kolegové, na které může působit až příliš rušivě.

Fotky, které máte vidět jen vy

Vzhledem k tomu, kolik času v práci většina z nás tráví, máme často na pracovním stole připomínku těch, kteří pro nás znamenají víc než jakákoli práce na světě – fotografii své rodiny. A proti tomu samozřejmě nemůže říct nikdo ani popel. Ale snímek, na kterém jste polonazí někde na divoké party a strkáte striptérovi či striptérce za pas pětistovku, raději nevystavujte, jakkoli vám připomíná skvělé zážitky. Jsou přece jen lidé, kterým by se na oči dostat neměl. A těm citlivějším by mohl vadit.

Zapomenuté zbytky jídla

O tom, že aromatické pokrmy není vhodné konzumovat v kanceláři, vědí všichni (i když určitě máte či jste někdy měli kolegu nebo kolegyni, kterým to nejspíš nikdo nikdy neřekl). Ovšem i obyčejný chleba s máslem, který odložíte na kraj stolu a zapomenete na něj, také způsobí problémy – penicilin je sice fajn, ale koukat na plesnivé jídlo nikdo nechce… To samé platí ostatně i o zlozvyku některých lidí zahodit zbytek nedojedené svačiny do koše. Vzhledem k tomu, že ne všechny kancelářské odpadky jsou odnášeny každý den. Takže i z nevinné svačinky se přes noc může stát aromatická bomba, kvůli které vás kolegové nebudou mít rádi.

Voňavý difuzér

Vlně dokáží divy, některé umí dokonce i nakopnout váš pracovní výkon či soustředění. Ale to není důvod mít na stole difuzér, který sice vašemu nosíku úžasně voní, ale ostatním už může vadit. Pokud si v kanceláři potřebujete občas pomoci aromaterapií, schovejte si do šuplíku lahvičku s oblíbeným esenciálním olejem a v případě potřeby přičichněte k němu.

Obsah kosmetického kufříku

Především ženy mají v práci šuplík, v němž skrývají všechny možné kosmetické pomocníky. Ovšem v něm by také měli zůstat. Hřeben plný vlasů či štětec od pudru není nic, co by mělo pracovní stůl zdobit. Navíc má kosmetika na očích nepěknou vlastnost – může totiž vzbudit dojem (jakkoli samozřejmě mylný), že toho na práci zas tak moc nemáte, když máte čas si pudrovat nos, lakovat nehty nebo pročesávat vlasy. Co na tom, že jste se jen rychle upravila před schůzkou či poradou…

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také