Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Věci, které vás budou nejvíce rozptylovat při práci z domova
vložila 9.11.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Věci, které vás budou nejvíce rozptylovat při práci z domova

„Je absurdně snadné být doma rozptylován,“ říká Karen Elizaga, trenérka a autorka knihy Najděte si své sladké místo. „Pohodlí vašeho domova - vaše postel, váš gauč, vaše rodina. To všechno jsou lákavé důvody. Přidejte k tomu svět sociálních sítí, Netflix a vaření oběda a máte tu recept na spoustu neproduktivních hodin.“ 

Odborníci v posledních studiích navíc dodávají, že je mnohem snažší se rozptýlit, když vás nesleduje váš nadřízený a dodávají, že práce v pyžamu nebo v domácím oblečení vás také produktivitou příliš „nenakopne“. 

Jak se nejlépe motivovat pro práci z domova?

Tady je 5 nejčastějších rozptýlení a způsobů, jak je snadno porazit:

Televize

Pouštíte si televizi jako kulisu, aby doma nebylo ticho. Velká chyba shodují se odborníci. Místo televize si raději pusťte oblíbenou hudbu. Sledování televize si pak můžete dát jako odměnu za dobře odvedenou práci. Když pracujete v kanceláři vyrazíte si uvařit kávu do kuchyňky, rychle zkouknete cestou na poradu nejnovější novinky na sociálních sítích nebo si přečtete nový článek na webu Podnikavazena.cz, jinak se však soustředíte na práci. Udělejte to doma stejně. Nastavte si ve svém domácím pracovním harmonogramu krátké časové pauzy, na které si klidně nastavte budíka. Ty pak věnujte svým oblíbeným relaxačním činnostem. Nebudete mít špatné svědomí a ani pocit, že doma jen sedíte u počítače.

Špinavé nádobí nebo cokoliv, co je potřeba vyčistit

Když přijdete z kanceláře domů, úklid domácnosti je to poslední na co máte náladu. Ale jak ignorovat dřez plný nádobí, když ho máte stále před očima? Odborníci proto doporučují začít svůj domácí pracovní den úklidem místnosti, ve kterém máte svoji domácí kancelář. Klidně si den dopředu připravte i svůj oběd na další den, jako byste to dělali, když jste chodili do kanceláře. Minimalizuje tak jakékoliv rozptylování na minimum.

Internet

Když se váš nadřízený nebo vaši kolegové podívají na obrazovku vašeho počítače v práci s největší pravděpodobností na něm nebudou hrající se koťátka na Facebooku. Ale doma mohou být tyto miláčci sociálních sítí zajímavým lákadlem. Pusťte si je. Jsou ideálním způsobem, jak odreagovat svoji mysl od náročného projektu a chvilku zaměřit svou pozornost na něco jiného. Ale nastavte si hranice. Je velice snadné nechat se pohltit nejen zábavnými filmy na sociálních sítích po opravdu dlouhý čas. Využijte budík. Nastavte si ho na určitý časový úsek a jakmile zazvoní vraťte se zpátky do rozdělanému projektu. Skvělým pomocníkem je i aplikace RescueTime, která vám ukáže jaké pořady vás ve vašem mobilu nejvíce rozptylují a vy je tak snadno můžete eliminovat.

Přátelé

Nyní, když pracujete z domova, je víc než kdy jindy snadné zavolat kamarádkám i během dne a probrat s nimi nejnovější novinky. Dobrou zprávou je, že přátelství je skvělou formou rozptýlení. Tou horší, že takové dva až tři rozhovory denně vás mohou „okrást“ o několik hodin práce. Jak na to? Zavolejte přátelům s tím, že máte teď deset minut času, takže vás napadlo zavolat a zeptat se, co je nového. Tímto způsobem dáte najevo, že hovor nemůže trvat dlouho, ale vy se nebudete doma cítit tak osaměle.

Kniha

Čtení knih je stále považováno za jeden z nejpříjemnějších způsobů odpočinku. Kdo by si nepamatoval, kdy ho kniha pohltila natolik, že jejím čtením strávil celý víkend nebo noc? Máte podobnou knihu rozečtenou? Dobře pro vás. Všechno má ale své meze. Stanovte si limit stránek na den a budete mít vyhráno. Dobrou alternativou je i poslouchání audio knih, pokud vám to styl práce dovolí. Rozšíříte si vzdělání, pobavíte se a ještě k tomu budete produktivní.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také