O ženách, které dělají to, co milují
Pracovna v rytmu severu. Skandinávský minimalismus ve vaší kanceláři
vložila 27.11.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Pracovna v rytmu severu. Skandinávský minimalismus ve vaší kanceláři

Minimalismus, původně umělecký styl z poloviny dvacátého století, se zaměřoval na odstranění všeho nepodstatného, aby umožnil divákovi, posluchači nebo čtenáři intenzivně vnímat základní a důležité složky díla. Pokud chcete, aby i z vašeho podnikání dýchlo na zákazníky na první pohled to podstatné, nebo pokud se chcete při své práci soustředit, je potřeba uklidit z cesty všechny rušivé elementy. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je krása.

Severský minimalismus, cesta úspěchu

Svou kancelář, nebo řekněme pracovnu, si můžete vybavit velice jednoduše a přitom vkusně a prakticky. Na stůl vám bude stačit dřevěná nebo lamelová pracovní deska požadovaného rozměru a snadno namontovatelné nohy, nebo pouze stojany, na které desku položíte.

Jako židli volte designovou židli Eames chair, kterou ve 40. letech 20. století navrhli manželé Eamesovi. Tento model byl později zařazen do portfolia značky Vitra. Pokud se vám nechce investovat, je snadné sehnat na internetu i její napodobeninu. A nebojte se barev, pokud máte odvahu, pořiďte si klidně růžovou, modrou, nebo oranžovou!

Celek tvoří detaily

Právě doplňky jsou to, co dává každému prostoru atmosféru. Volte nábytek i doplňky v jednom tónu, tedy například vše ve světlém dřevě, kombinujte s přírodními materiály a pokud to prostory dovolí, tak i se zelenými rostlinami. Ty dodají nejen krásný kontrast, ale i kyslík pro váš mozek a nápady. A pokud tomu světlo ve vaší pracovně nepřeje, dejte si květiny alespoň na zeď v podobě obrazů. Obrazy jsou další důležitý detail skandinávského designu. Nebojte se jich a seskupujte je s lehkou nepravidelností.

Vánoční nádech

A protože se blíží čas adventu, mám pro vás několik tipů, jak ho vdechnout i vaší kanceláři. I tady platí, že méně je více. Zapomeňte na blýskavé ozdoby, přezdobené stromky a nevkusné dekorace Santů a Ježíšků. Trendem letošní zimy jsou miniatury stromků, sklo a větvičky všeho druhu. Tím mým favoritem pro letošní Vánoce je bezesporu modřín. A jak se líbí vám?

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také