Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Horké letní dny v kanceláři? Máme pro vás pár rad, jak si je zpříjemnit
vložila 21.7.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Horké letní dny v kanceláři? Máme pro vás pár rad, jak si je zpříjemnit

Léto se nám předvádí v celé své parádě a z oblečení už není moc co odložit. Kdybychom byli u rybníka či u moře, bylo by nám krásně. Ale léto není jenom o dovolené. Mnoho z nás tráví horké dny v kanceláři, což není moc příjemné. Jak vydržet v uzavřených prostorách, když je venku kolem 30 stupňů? A jak docílit toho, aby nám u toho i pracoval mozek a práce nám šla od ruky?

Oblečená, neoblečená

I oblečení nám v horkých dnech může dost pomoci. Pokud si na sebe vezmete lehké šaty z bavlny, bude vám mnohem lépe než v halence z umělých vláken. Bavlna odvádí pot, je prodyšná a lehká. Pokud nepotřebujete dodržovat určitý dresscode, můžete sáhnout i po sportovním oblečení, které je navrženo tak, aby odvádělo pot z těla a navozovalo pocit sucha a chladu.

Pít, pít a zase pít

Slyšíme to naprosto všude. Když je velké horko, musíme dodržovat pitný režim. Ale divili bychom se, kolik z nás ho stále nedodržuje. Když už je moc velké parno, pocit žízně se ztrácí. Není tedy dobré spoléhat se na hlas našeho těla. Ideální je čistá voda, slabé bylinkové čaje a také neslazená voda minerální. Ta nám navíc doplní ztracené minerály, které jsme během dne vypotili. Ideálním nápojem je mátový čaj. Uvařte si ho celý džbán, doplňte o citrón a dejte do lednice. Tento chlazený nápoj vás skvěle ochladí a hydratuje.

Zpomalte tempo

V době, kdy jsou venku tropická vedra a naše kanceláře se stávají neobyvatelnými, se nesnažte pokořit pracovní rekordy. Je dobré zvolnit. Vstaňte brzy ráno, kdy je největší chladno. V tu dobu uděláte nejvíc práce. A v momentě, kdy začne ručička teploměru nezadržitelně stoupat ke třicítce, zvolněte. Dopřávejte si přestávky, chlaďte se všemi dostupnými způsoby a snažte se nestresovat. V momentě, kdy musíte vyrazit ven na schůzky, mějte u sebe vždy dostatek tekutin. A pokud už nebudete moci vydržet vedro sálající ze silnic a chodníků, zamiřte alespoň na chvíli do klimatizované budovy. Obchod, banka, úřad, kostel... To všechno jsou místa, kde vám bude velice příjemně.

Drobné rady, dobré rady

Pokud se budete řídit již zmíněnými radami, tedy budete dostatečně pít, zvolníte tempo a obléknete se do pohodlného a lehkého outfitu, jistě se vám vedra v kanceláři budou snášet mnohem lépe. Co nám ale ještě může zpříjemnit pracovní léto? Pokud vaše kancelář není klimatizovaná, pořiďte si větrák. Seženete ho za pár stovek a vaše pracovní místo bude hned lépe obyvatelné. Pokud nechcete investovat do větráku, podobnou službu zajistí i vějíř. Pořiďte si stylový a budete za hvězdu. Natékají vám v horku nohy? Podložte si je pod stolem stoličkou, knihami či krabicí, častěji se procházejte nebo si je procvičte. Pokud máte kancelář sami pro sebe či je váš kolega pohodář, napusťte si ledovou vodu do kýble a šup s ním pod stůl. Ledová lázeň pro nohy vás velmi osvěží.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také