Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
3 doplňky, které vám během dne rychle promění outfit
vložila 26.6.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

3 doplňky, které vám během dne rychle promění outfit

I den podnikatelek a manažerek má jen dvacet čtyři hodin, ve kterých musí stihnout řadu nejen pracovních akcí. Porady, schůzky s klientem a mnohdy pracovní večeře či koktejly. Času na převlékání není nazbyt. Není ani potřeba. Chytře zvolené doplňky schované v kanceláři či autě, promění outfit do minuty.

Business šatník by měl vždy obsahovat klasické, jednoduché a nadčasové kousky, které může žena velmi dobře a často kombinovat. Barevná paleta se pohybuje v základních barvách, jako je černá, bílá, šedivá a béžová. Jako takovou barevnou variantou jsou pak pastelové barvy v odstínech růžové, zelené, modré, meruňkové.  Barvy mají podtrhnout osobnost člověka, nikoliv ho při jednání, projevu či schůzce přebít. Elegantní kousky oblečení v jemných barvách tak vytvářejí prostor pro hru s doplňky, kterými můžete dodat outfitu na ženskosti, extravagantnosti, luxusu a jedinečnosti. Opět se vyplatí vsadit na kvalitní kousky, které váš nejen profesní život budou provázet delší dobu. Doplnit si je můžete na e-shopu Arde style shop, který je zaměřený na business doplňky pro ženy i muže, ale i jejich kanceláře a domovy. A jaké by neměly ve vašem business šatníku chybět, abyste mohla během dne kouzlit s outfity a dodržet formální dress code nebo ho lehce porušit?

Hedvábný šátek na ranní poradu a život v kanceláři

Nosíte-li často bílé košile, můžete zvolit jakoukoliv barevnou kombinaci s červenou, modrou, žlutou, zelenou, vždy aby jedna barva byla dominantní. Bílá košile, černé šaty, jednobarevný svetřík, to vše vytváří univerzální podklad. Při ranní poradě a pobíhání po kanceláři zjemní syrový formální vzhled. Budete stále působit profesionálně, ale i žensky a otevřená k diskuzi. Během dne, kdy šátku budete mít dost, ho můžete omotat kolem ucha vaší kabelky. Při vázání šátku si pohrajte s různými typy uzlů.

 

Barevné boty na schůzku s klientem

Která žena by neměla v autě či kanceláři alespoň jedny boty na přezutí? Vedle pohodlných tenisek a černých lodiček, tam mějte alespoň jedny, ideálně s podpatkem, výrazné. Ke klasickým business kouskům se hodí sytě červené, žluté, zlaté, s kamínky, tyrkysové… Budete-li je nosit současně s šátkem, volte barevně podobné, ale vzhledem k tomu, že už jste šátek po ranní poradě sundala, k jednoduchému outfitu si obujte barvu, kterou milujete. Při chůzi zazáříte, při jednání schováte boty pod stůl. Outfit bude chic, lehce provokativní, ale vše v rámci pravidel business stylu.

 

Psaníčko na pozdní (ne)pracovní večeři

Den už se pomalu chýlí ke konci a vás čeká pracovní koktejl, večeře s drinkem nebo volnější posezení s přáteli či partnerem. Není nic jednoduššího než, je-li to dovoleno, sundat sako, ohrnout na košili rukávy a lehce u krku rozepnout. Boty máte z předchozí schůzky barevné, klidně ponechte a outfit povyšte na večerní malou kabelkou, ideálně s řetízkem či psaníčko. K barevným botám volte spíše kabelku v odstínech kovů, nebojte se lesku a třpytivých kamínků. Je-li váš outfit barevně jednoduchý či monochromatický, rozsviťte ho elegantní kabelkou ve výrazných barvách - červená, tyrkysová, růžová. A zábava může začít.

 Foto: Pinterest.com/ street style; archiv firmy Arde.cz

Podívejte se, jak si s proměnou outfitu během nabitého pracovního dne poradila Jana Solčanská, majitelka eventové agentury Evoke Concept. 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také