Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Podnikatelský den zakladatelek Mineral Bangle: společné obědy, odpolední vyřizování a večerní jóga
vložila 8.4.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Podnikatelský den zakladatelek Mineral Bangle: společné obědy, odpolední vyřizování a večerní jóga

Kamarádky Jana a Renča dlouhodobě pracují v nízkoprahovém centru pro děti, které pomáhá dětem, jež se ocitly v těžké životní situaci. Velice rychle jim došlo, že pro vývoj dětí je důležité, aby měly zážitky a nové vjemy a dokázaly tak vidět svět komplexněji a s nadhledem. A protože získat dotaci na tzv. fakultativní činnosti je těžké, rozhodly se, že chtějí být nezávislé a nebudou tedy na nic čekat a peníze si obstarají jinak. Pustily se do podnikání a část vydělaných peněz se už od začátku rozhodly věnovat právě dětem v nízkoprahovém centru. Pod značkou Mineral Bangle prodávají náramky z minerálů už téměř čtyři roky. Jak vypadá jejich běžný podnikatelský den? Za obě ho popisuje Janča. 

8:00

Každé ráno začíná dobrou kávou, bez té pro nás není den. Já nevynechávám ani pomazlení s našimi kočičkami a Renča zase s dcerou Emily. Moje ráno je pomalé. Většinou se těším z nového dne a vytvářím si menší to do list na aktuální den.

Bez náramků ani ránu

9:00

Z domu nikdy neodejdeme bez některého z našich náramků. Jsme schopné se pro náramek klidně i vrátit zpátky domů, popřípadě si nějaký navlečeme nebo vezmeme v práci. Dopoledne nejčastěji vyřizujeme všechny emaily a telefonáty a Renča obstarává vše kolem Emily. 

 Renča s dcerkou Emily

12:00

Oběd je pro mne osobně hned po kávě základ dne. Většinou totiž nesnídám, a tak se na oběd těším o to více. První jídlo dne jím téměř vždy až ve 12 hodin, protože se stravuji formou přerušovaného půstu. Nejím maso a Renča jí maso pouze výjimečně, takže náš oběd se převážně skládá ze zeleniny, nějakých těstovin, rýže, kuskusu či fazolí. Dříve jsme já i Renča zašly rády na oběd do restaurace, ale to se s vyřazením masa stalo ojedinělou záležitostí, protože žijeme na malém městě a výběr vegetariánských jídel je zde omezen na smažený sýr nebo zeleninový salát. Velmi rády si to ale vynahrazujeme nějakým dobrým dortíkem a kavárenským povalečstvím.

Janča (vlevo) s Renčou na pracovní kávě

14:00

Odpoledne pracuji s dětmi v Charitě, Renča vyřizuje objednávky a po šesté hodině je většinou balíme, fotíme produkty na e-shop, vytváříme kampaně, reklamy, designy kartiček ke šperkům a nové designy šperků. Také vymýšlíme další a další inovace. 

Jana při práci s dětmi 

18:00

Našimi večerními zvyky jsou voňavá koupel, dobrá večeře, dobrý film, sklenka vína a každé pondělí večerní jóga.

Večerní jóga nesmí chybět

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také