O ženách, které dělají to, co milují
Podnikáme online | 3. část: Vlastní web snadno a rychle
vložila 9.5.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Podnikáme online | 3. část: Vlastní web snadno a rychle

V minulé části  jste se dozvěděly, jak si vyhledat a koupit internetovou doménu. Nenechte svou doménu zahálet a využijte ji pro krásný web. Možnosti, jak si vytvoříte webové stránky bez velkých nákladů, pro vás vyhledala Olga Pohl, obsahová manažerka portálu DOMENA.cz.

Když máte webovou stránku, lidé se o vás snadněji dozvědí, získají informace, které je přesvědčí, aby si objednali vaše služby, nakoupili právě u vás. Navíc, pořízení jednoduchého webu je dnes opravdu snadné. Můžete jej mít zadarmo a za jeden večer. I když nejste ajťačka.

3 důvody, proč mít web

 

1. Působíte seriózně

Máte web? Facebookovou stránku? Jste k nalezení v katalogu firem? Správně! Jen tak vzbudíte důvěru lidí ve váš podnik. Věřte, že dnešní zákazníci si vás předem prověří.

2. Web pracuje za vás

Vaši zákazníci si můžou vybrat košili nebo objednat dorty třeba v deset večer. Z vašich stránek se dozví o vašich službách, otvírací době vaší kavárny, zjistí si kontaktní údaje a další informace.

3. Získáte lepší zakázky

Prezentací na internetu oslovíte zákazníky za hranicemi vašeho okresu. Pomůže vám webová stránka, profily na sociálních sítích, e-mailový newsletter nebo články na blogu.

Jak na to

Vyhledala jsem pro vás nástroje, ve kterých si navrhnete webovou stránku samy. Nemusíte řešit webhosting ani nasazování webu na doménu. Všechny nástroje jsou v češtině a mají k dispozici zákaznickou podporu pro případ technických zádrhelů.

Webová Vizitka

Naklikat si webovou Vizitku v elegantním designu dokážete za čtvrt hodiny. Včetně tlačítek na sociální sítě, mapy a dalších prvků. Vybírat můžete ze šestnácti kombinací písem a barevných řešení, vložit své logo a titulní fotografii. Ke každé doméně zaregistrované na DOMENA.cz dostanete Vizitku zdarma. K Vizitce máte názorný návod krok za krokem.

Hlavní výhody: Velmi snadný postup, který zvládne i úplný začátečník. Neztratíte se v množství funkcí, výsledek bude vždycky profesionální díky přednastaveným kombinacím barev a stylů písma. Nástroj máte k dispozici v ceně domény.

Nevýhody: Paleta funkcí je omezená, nevytvoříte si tu blog, e-shop, fotogalerii nebo web s podstránkami.

Webnode

Nástroj Webnode  obsahuje pokročilejší funkce, za web na vlastní doméně si ale připlatíte. Umožní vám navrhnout si osobní nebo firemní web či e-shop podle některé z tematických šablon, kterých je tu velké množství. Používání Webnodu je velmi snadné, rovnou vidíte, jak budou vaše hotové webové stránky vypadat.  

Hlavní výhody: Poměrně levné řešení (na subdoméně zdarma), na vlastní doméně za 75 Kč za měsíc. Obsahuje různé funkce na úpravu fotografií.

Nevýhody: Nemůžete měnit šablonu (přijdete tím o vložený obsah). Omezený prostor na serveru (podle tarifu, který si zaplatíte), u základní placené varianty máte k dispozici jen některé funkce editoru.

Mioweb

Tvorba webových stránek v Miowebu  v sobě spojuje výhody redakčního systému WordPress  a jeho funkcí s editorem, kde hned vidíte výsledek a můžete jednotlivé bloky budoucích stránek přeskládávat  podle svých představ. Variantu zdarma nenabízí, v ceně předplatného je ale doména. Užitečná je MioAcademy, kde se naučíte si stránky si vytvořit i spravovat.

Hlavní výhody: Pěkný výběr hotových šablon, neomezený hosting a přenos dat, videonávody a webináře, zákaznická podpora.

Nevýhody: Patří mezi dražší nástroje (od 299 Kč za měsíc), šablonu si musíte vybrat na začátku, pozdější změna znamená ztrátu obsahu.

Webonio

Také Webonio  vám umožní editovat si stránky ve zvolené šabloně, takže přímo vidíte efekt vašich úprav. Jedná se o pokročilejší nástroj, ve kterém si můžete víc pohrát se vzhledem stránek, nabízí také široký výběr kvalitních fotografií a ikon, kterými web oživíte a zpřehledníte. Cenově se pohybuje na průměru (od 132 Kč za měsíc).

Hlavní výhody: Velký výběr šablon, umožňuje pokročilé úpravy vzhledu (editace fotografií, barevných schémat, výběr fontů).  

Nevýhody: Neumožňuje vám poskládat si web z jednotlivých bloků. Hodí se spíš pro statické weby, kde obsah příliš nepřibývá.

Solidpixels

Nástroj Solidpixels působí moderně, jednoduše a přístupně. Vyzkoušet si jej můžete i zdarma, webovou stránku si v něm naklikáte bez potíží, při složitějších představách o vzhledu můžete narazit. Nejvhodnější je pro menší statické weby (podobně jako webová Vizitka, jen o něco pokročilejší).

Hlavní výhody: Přehledný editor, snadný na používání, atraktivní šablony.

Nevýhody: S přihlédnutím k nabízeným funkcím je cena poměrně vysoká (od 390 Kč měsíčně při roční platbě).

 

Příště: Vybíráme webhosting

Foto: Raw Pixel  on Unsplash

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také