O ženách, které dělají to, co milují
Podnikáme online | 10. část: Užitečné akce pro podnikavé ženy
vložila 22.5.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Podnikáme online | 10. část: Užitečné akce pro podnikavé ženy

Sdílená zkušenost nebo kontakt na správného člověka vás v začátku podnikání posune rychleji, než metoda pokus-omyl. Akce, ze kterých si odnesete opravdu užitečné kontakty a informace, vám prozradí Olga Pohl, editorka blogu DOMENA.cz.

 

Marketing, podnikání

Marketing Festival můžete považovat za prestižní záležitost. Řečníky oslovuje organizátorský tým napřímo a pečlivě si vybírá. Uslyšíte tu nejzvučnější světová jména z branže. Konference se loni přesunula z Brna do Prahy a zkrátila o den. Vstupní poplatek odpovídá významu akce (6 990 Kč bez DPH), v ceně jsou rušné afterparty.

Jednodenní konference BrandStorming patří mezi etablované akce. Uslyšíte tu příběhy převážně českých značek, případové studie a prezentace trendů z oboru. Na networking není v nabitém programu příliš prostor. 

MamaFest se letos odehrál poprvé a představil program pro ženy, které kromě ambicí mají také rodinu. O zkušenosti se tu podělily ženy různých generací. "Potkala jsem řadu žen s velkými plány a promyšlenými projekty. Na akci navázala Facebooková skupina a několik srazů naživo. Myslím, že se opravdu povedlo vytvořit komunitu, kde si lidé radí a fandí," říká o MamaFestu copywriterka Lucie Porazilová.

Psaní, tvorba obsahu

Konferenci Content First ocení všichni, kdo chtějí tvořit poutavý obsah v duchu současných trendů. Uslyšíte tu lidi z branže, případovky, praktické zkušenosti s tvorbou obsahu v různých formátech i měřením jeho dopadu. Chcete-li tu navázat kontakty, musíte se projevit aktivně.

Copycamp je pravidelná akce, kterou navštěvují zejména nováčci v oboru. Od networkingu si tedy neslibujte mnoho. Začínajícím copywriterkám doporučuji Copycamp navštívit alespoň jednou, přinejmenším uvidíte, jak může vypadat vaše budoucí konkurence.

Blogerfest je nová jednodenní akce určená - jak název napovídá - blogerkám a blogerům. Slibuje inspiraci, networking a setkání s hvězdami českého blogingu. “Dlouho se mi nestalo, že by mě něco oslovilo a nakoplo tak, jako právě první ročník Blogerfestu,” píše Gabriela Bartošovská, jedna z přednášejících a autorka blogu Recepty dětem.

Design

Pražský LeMarket, který probíhá dvakrát ročně, nabízí velmi příjemný způsob, jak strávit den a vidět, jak se prezentují menší české designové značky. U stánků najdete povětšinou tvůrce samotné nebo lidi úzce spjaté s konkrétní značkou. Můžete si s nimi popovídat a dozvědět se víc o jejich produkci i příběhu.

Iniciativa Women in Design vzešla z Asociace UX, aby ženám pomohla rozkoukat se v oboru UX, poskytovat si vzájemnou podporu v různých fázích kariéry a vyměňovat si zkušenosti. Uvidíme, jak se její aktivity rozvinou.

Konference Design&Marketing Zlín patří mezi oblíbené a jako jedna z mála na tomto seznamu se koná mimo Prahu. Probíhá v rámci zlínského Design Weeku a za velmi příznivou cenu tu můžete slyšet mezinárodní řečníky a potkat se lidmi, kteří se věnují nejen tvorbě krásných věcí, ale i tomu, jak je dostat mezi lidi.

E-commerce

Výhodou jednodenní akce zvané Shopcamp je její praktičnost. Ocení ji všichni, kdo provozují e-shopy a nechtějí jen sedět na přednáškách. Můžete se zapsat na workshopy, uslyšíte případové studie, potkáte se s lidmi, kteří řeší podobné problémy.

Veletrh Ecommerce Expo je akce většího rozsahu, ale pamatuje i na networking a výměnu zkušeností. Jeho součástí je konference, kde se dozvíte například o zahraničních trendech v online byznysu.

Na Retail Summit jsem neslyšela příliš nadšených ohlasů, přidávám ho tedy spíš pro pořádek. Jedná se o třídenní konferenci určenou hlavně větším firmám, mezi řečníky loňského ročníku jsem nenašla jedinou ženu…

IT, inovace

Zavedená mezinárodní konference WebExpo už dávno nepatří jen vývojářům. Fronty na dámských toaletách tu ale zatím nenajdete (což oceníte při nabitém programu) a panuje tu přátelská atmosféra. Můžete si vybrat, jestli chcete chodit na přednášky o (web)designu, podnikání nebo obsahových trendech. A navazovat zajímavé kontakty na neformálních večírcích.

WordCamp je přesně to, co slibuje na svém webu: akce určená pro všechny fanoušky redakčního systému WordPress. Na své si tu přijdou jak vývojáři, tak lidé, kteří chtějí WordPress “jen” používat. "Na Wordcampu jsem nejvíce ocenila možnost popovídat si s lidmi, kteří řeší podobné otázky jako já. Ukázali mi, na jaké věci bych při tvorbě webu neměla zapomenout, a co všechno Wordpress umí," hodnotí akci Petra Špičková, projektová manažerka DOMENA.cz.

Týden inovací se koná po celé republice. Hurá! Jak asi tušíte, točí se kolem technologií a trendů, které hýbou světem. Letos to byla umělá inteligence. Zúčastnit se můžete seminářů, mezinárodní konference nebo workshopů s osobnostmi jako Táňa le Moigne a dalšími.

Osobní rozvoj, inspirace

Equal Pay Day nabízí ideální příležitost potkat se se ženami, které něco dokázaly a chtějí se o svou zkušenost podělit. Přijít můžete na konferenci Ženy sobě nebo jen na mentoringový den, kde probíhají diskuse na předem daná témata v malých skupinkách. Letos to byly zejména peníze. Budete mít dostatek prostoru i na seznámení s ostatními účastnicemi.

Pravidelné každoměsíční FuckUp Nights mají za sebou přes čtyřicet pokračování, a to nejen v Praze, ale i v krajských městech. Speciální série Fandíme ženám se zaměřuje na příběhy, kdy něco nevyšlo ženám. Doporučuji všem, kdo se předem bojí neúspěchu. Aneb, jak se píše na webu akce: “Nepoděláš, nevyděláš!”

TEDx Women je půldenní odnož oblíbené jednodenní akce, kam se účastníci chodí inspirovat a setkat s podobně naladěnými lidmi. Odnesete si hlavně motivaci a vzájemné povzbuzení. O praktický posun směrem k uskutečnění vašich snů se musíte postarat samy.

Kongres žen, který se odehrál už třikrát, klade důraz na změnu veřejných poměrů k lepšímu. Očekávejte tu přednášky zaměřené na řešení palčivých otázek a prosazování rovnosti mezi pohlavími - a podobně laděné publikum. Loňským tématém byl například veřejný prostor.

Festival inspirace Všem ženám se soustředí na osobní rozvoj. Témata se točí okolo intuice a harmonie v životě, mezi vystupujícími najdete známé herečky a charismatické kouče. “Festival byl nabitý pozitivní energií. Nešlo jen o to, co na něm zaznělo, ale především jak, v jakém duchu,” informuje server maminka.cz.

Networking

V pořadí první konference Inspirativní networking  proběhla ve stylovém pražském co-workingu Opero a vystoupily na ní ženy, které něco znamenají. Tématem byly kariérní změny. Doufejme, že se příští rok zopakuje.

Pravidelné Inspirosnídaně, které probíhají v Pracovnách Ženy sro, slouží k propojování žen-podnikatelek a vzdělávání. Hostem každé snídaně je zajímavá osobnost, která se dělí o své zkušenosti. Ženám, které se potřebují otrkat a najít podporu v kruhu spřízněných duší, můžu Inspirosnídaně jedině doporučit.

Tématická networkingová setkání pořádá také spolek Minerva21, pravidelné networkingové obědy probíhají pod hlavičkou Business & Professional Women CR, business dámy mohou navštívit akce Negotium Lady, popřípadě dámské setkání Ženy na kafíčko či Pražský Profibabinec.

 

Celý seriál Podnikáme online najdete na mém profilu.

Tipy, rady a návody pro podnikání na internetu vycházejí pravidelně na blogu DOMENA.cz.Foto: Fortune Live Media on Visual hunt / CC BY-NC-ND

 

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také