Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Proč si brát nejen do kanceláře psa: Budete výkonnější a zlepšíte pracovní prostředí
vložila 11.1.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Proč si brát nejen do kanceláře psa: Budete výkonnější a zlepšíte pracovní prostředí

Stále více společností dovoluje svým zaměstnancům, aby si do práce brali své čtyřnohé štěkající miláčky. A není divu! Pes na pracovišti přináší řadu pozitiv nejen pro své majitele, ale i ostatní.

Přemýšlíte, že byste svou kancelář pejskům také otevřeli? Máme pro vás několik důvodů, proč je to dobrý nápad.

Méně stresu

Podle americké studie z roku 2012 mají lidé, kteří si mohou vzít do práce svého psa, mnohem nižší hladinu stresového hormonu kortizolu v těle než ti, kterým to umožněno není. Důvody jsou v zásadě dva – jednak se nemusejí strachovat, zda stihnou vyvenčit a co jejich mazlíček asi dělá doma sám, a jednak mají i během pořádně nabitého dne vždy „po ruce“ tu nejlepší úlevu od stresu, jakou si mohou přát.

Přátelská atmosféra

Lidé, kteří mají rádi psy, tvoří jakousi neoficiální komunitu, která má vždy téma k hovoru a společný zájem. V každé firmě se jich jistě najde spousta (dokonce k nim patří i lidé, kteří sami pejska nemají). To v praxi znamená, že se pes stane jakýmsi prostředníkem pro navazování kontaktů a hovorů, k výměně zkušeností a zážitků i mezi kolegy, kteří by se nejspíš za jiných okolností (tedy bez psa) spolu nebavili.

Lepší firemní obraz

Vzhledem k tomu, že domácí mazlíček na pracovišti je trendem posledních pár let, jsou společnosti, jež tuto praxi povolují, vnímány jako moderní a progresivní. Navíc i řada klientů, kteří přijdou do dané firmy třeba na schůzku, bude jistě potěšena, když si bude moci u zasedačky podrbat přátelského „hafana“.

Pro lepší výkony

Říkáte si, že pes v kanceláři znamená rozptylování a odvádění lidí od práce? Pak budete překvapení – je to docela naopak. Majitel, který si může vzít mazlíčka s sebou, se totiž nestrachuje o venčení nebo třeba zdravotní stav svého pejska, který se ráno necítil ve své kůži a musel zůstat sám doma. Odpadá spěchání domů za psem, člověk klidně může zůstat bez obav přesčas, když je potřeba. V kombinaci s již zmíněnou nižší hladinou stresu jsou lidé díky svým mazlíčkům produktivnější.

Vše má své ale…

Navzdory výše napsanému existují ale i důvody, proč pobyt pejska na pracovišti zvážit. Pomineme-li některé profese, u kterých je něco takového nemyslitelného (např. kuchaři, lékaři, řidiči nebo třeba slévači apod. – v podstatě téměř každý, kdo nepracuje v kanceláři nebo venku), je třeba zvážit i řadu dalších aspektů.

Tak například se vždy ujistěte, že nemáte v práci kolegu, který je na psy alergický nebo z nich má chorobný strach. Pes by měl být také dobře vycvičený, aby nejen nevyžadoval neustálou pozornost a nerušil, ale aby také neničil nábytek a další vybavení kanceláře. Samozřejmostí pak je, že mazlíček musí být přátelský a nesmí být agresivní vůči lidem nebo jiným psům, kteří se na pracovišti vyskytují.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také