Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nejzáludnější otázky, které vás mohou potkat u pohovoru
vložila 8.11.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nejzáludnější otázky, které vás mohou potkat u pohovoru

Štěstí přeje připraveným. Nacvičte si odpovědi předtím, než se budete účastnit konkurzu na novou pracovní pozici nebo žádat v práci o povýšení. 

Všichni jsme si tím prošli. Tím pocitem, kdy dostanete u pohovoru otázku, na kterou jste neznali odpověď nebo jste na ní nedokázali tak brilantně zareagovat, jak byste chtěli. A nejhorší je vždycky ten pocit, že vás právě tato chyba mohla stát vysněnou práci. Mnohdy jsou to otázky naprosto banální, ale stejně vás mohou dostat do kolen. Když si však odpověď předem připravíte, můžete směřovat konverzaci směrem, který je pro vás výhodný a tím získat pevnou půdu pod nohama. Snadno tak můžete vyzdvihnout své kladné stránky a nedostat se do nervózních monologů.

Většinou otázek se náboráři snaží zjistit, jestli osoba, se kterou pohovor vedou, má jasno v tom, čemu se upisuje. Díky těmto otázkám tak mohou snadno poznat, jestli o danou práci opravdu stojíte. V neposlední řadě byste se však měli seznámit se společností, ve které o práci žádáte. Detaily jako, kdy byla založena, kdo je její ředitel nebo souhrn toho, co firma dělá ve dvou větách či kdo jsou její největší klienti. Když si o firmě přečtěte pár článků na internetu nebo v novinách snadno se seznámíte se žargonem, který firma používá a můžete ho využí ve svůj prospěch při pohovoru samotném. 

Společnost Glassdoor ve svém průzkumu dala dohromady stovky otázek z pohovorů, které zaměstnavatelé za poslední rok předložili při svých náborových pohovorech. Vybrali z nich deset nejčastějších, u kterých se žadatelé o práci nejvíce zapotili. Díky nám se však na ně můžete v klidu připravit a mít jistotu, že vás už nic u pohovoru nezaskočí.

Jaké otázky byly vyhodnoceny jako nejobtížnější?

1. V jaké části vašeho životopisu jste nebyl/a úplně upřímný/á?

2. Na co právě teď myslíte?

3. Pokud byste měl/a přítele, který byl skvělý pro vámi nabízenou práci, a identického člověka, který by byl stejně dobrý, ale řekl by si ho nižší ohodnocení, komu byste dal/a práci? 

4. Co byste měl/a nejméně rád/a na svém zaměstnání?

5. Jak byste popsal/a svoji práci sedmiletému dítěti?

6. Kde byste chtěl být ve své kariéře ode dneška za pět let?

7. Jak by se vám pracovalo pro někoho, kdo ví méně než vy?

8. Povězte mi o svém dětství.

9. Máte v životě nějaký vzor? Případně koho a proč?

10. Proč se ucházíte o tuto práci?

Foto: archiv

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také