Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Opravdu snadné tipy pro řešení každého náročného projektu
vložila 13.3.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Opravdu snadné tipy pro řešení každého náročného projektu

Odkládáte velké projekty proto, že se vám zdají příliš náročné? Ať už přemýšlíte nad změnou kariéry, novou profesí nebo máte před sebou velkou prezentaci, často se stává, že jejich úkony odkládáme, abychom si později uvědomili, že nebyly tak nemožné, jak jsme si představovaly. Co vám vlastně stojí v cestě? Podle kariérních odborníků je problém v tom, že si nedokážeme vizualizovat každou fázi svého projektu od začátku do konce, a často jsme příliš vyděšeni, abychom se vrhly na řešení problémů. Ve škole nás učili znát odpovědi dříve, než problém nastane. Ve skutečnosti však nemusíme přemýšlet tak daleko dopředu. Rozhodnutím udělat jeden jediný krok směrem kupředu k úspěchu může vyvolat ve vašem životě dynamiku, kterou potřebujete, abyste mohly dál pokračovat.

Tyto jednotlivé kroky vám pomohou krok za krokem dosáhnout úspěchu:

1. Určete si své cíle

I když není nutné přesně vědět, kde budete za 5 let, pochopení toho, kam míříte, je pro každý úspěch klíčové. Jednou za čas se proto zeptejte sami sebe, co opravdu v životě nebo v kariéře chcete. Pomůže vám to ujasnit si své priority a nastínit menší kroky, které vás přivedou k dlouhodobým cílům. To vám pomůže dostat se na kloub toho, co je pro vás důležité.

2. Postupujte krok po kroku

Je snažší dostat se z bodu A do bodu B než z bodu A do budu Z. Proto si rozdělejte svůj projekt na několik menších fází a řešitelných úkolů. Kariérní poradci doporučují stanovit si „minimální denní progres“. Začněte proto přemýšlet v krátkém čase a každý den věnujte práci na svém projektu několik minut či hodin. Například každý den pošlete jeden email související s vaším cílem. Je to méně zastrašující, takže je větší pravděpodobnost, že dosáhnete stálého pokroku. Pocit úspěchu vás navíc může přimět k tomu, abyste na svém cíli pracovali stále. 

3. Sepište si svůj „to-do“ list

Vždy budou existovat úkoly, které budou méně vzrušující než jiné. Proto na vrchol vašemu seznamu úkolů každý den napište alespoň jeden, který vás bude bavit a přidejte vždy jako protizávaží další, který není tak atraktivní, ale musí být splněn. Budete se cítit produktivně a dodá vám to energii. Navíc váš projekt se tak snadno bude krok po kroku blížit k cíli. 

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také