O ženách, které dělají to, co milují
Online profil business ženy. Jak se fotit a co si obléci?
vložila 11.1.2018
19.6.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,650 25,950
USD 22,100 22,400
Chci
vyměnit
EUR

Online profil business ženy. Jak se fotit a co si obléci?

Nemusíte mít nutně týmy stylistů, ale vaše profesní image prezentovaná na internetu by měla splňovat určité parametry. Přeci jen díky ní prodáváte, nakupujete, navazujete kontakty, získáváte sponzory a komunikujete s klienty. Proto byste neměla váš profil na sítích podceňovat.

Všichni lidé, kteří se nějakým způsobem prezentují na veřejnosti, by měli o svůj vzhled dbát a vědět, jak s ním pracovat. Když svůj úsměv na profilu LinkedIn doplníte vkusným líčením, možná to bude krok, který vám zajistí nové pracovní nabídky nebo možnosti spolupráce. Budete-li se prezentovat nepovedenými a neaktuálními fotografiemi, budete vypadat zbytečně staře, neatraktivně a nikdo vás nezaregistruje. Vaše internetová image je pro vaše podnikání stejně tak důležitá jako váš skutečný vzhled. Proto nedovolte, aby vás klienti přeskočili, zakládejte si na vkusné a přitažlivé internetové sebeprezentaci.

Profesionální fotografie

Je nezbytností, takže do ní investujte. Ale i ostatní fotografie, které zveřejňujete, byste měla aktivně ovlivňovat. Mělo by z nich být zjevné, že jste pečlivá, pořádná a profesionální. Vy sama jste svým vlastním PR manažerem a tak berte v úvahu, kde se prezentujete. Každé prostředí na sociálních sítích je zaměřené na různé skupiny lidí. Jste-li podnikatelkou, měla byste mít i odpovídající profesionální fotografii. Zkuste do vyhledávače Google zadat své jméno. Co vám vyjede? Jak tam vypadáte? Nemáte náhodou všude stejné oblečení? Určitě oblečení střídejte, vytvořte si svůj osobní styl a vždy to buďte vy. Nevystřihujte svou fotku ze skupinové fotografie z večírku, raději si pořiďte novou. Inspirovat se můžete u mediálně známých tváří, které vám jsou blízké profesně nebo lidsky, koho si vážíte nebo špičky ve vašem oboru. Velmi pěkně dokáží pracovat s doplňky Michelle Obama nebo Kate Middleton.

První online dojem

Protože všichni hledají na internetu, dělají si i tam o vás první obrázek. Abyste vypadala co nejlépe, v den focení se objednejte ke kadeřníkovi, líčení svěřte šikovné kamarádce nebo rovnou vizážistce. Není nutné to však přehánět. Stačí běžná foukaná a sestříhání a líčení nechat v přirozených a reálných mezích. Na portrétních fotografiích vypadá nejlépe jednobarevné oblečení. Zvláštní pozornost věnujte krku a okolí obličeje, tyto partie budou nejvíce vidět. Pozornost by měly přitahovat vaše vlasy a obličej, až poté krk, doplňky a oblečení. Odhalené paže jsou v pořádku kromě pracovní oblasti, kde se dodržuje striktní formální dress code.

Fotíte se na firemní web ve skupině? Využijte radu od business stylistky Lauren A. Rothman: “ Šaty si přepásejte páskem a hned máte o tři kila méně.“

Jaké oblečení a doplňky?

Pouzdrové šaty doplňte výrazným náhrdelníkem a peckami v uších nebo volte náhrdelník a elegantní náušnice a bude z vás vyzařovat síla a profesionalita. Dívejte se vždy do zrcadla v koupelně, neboť se vidíte od pasu nahoru a hrajte si s doplňky, dokud se nebudete cítit dokonale a sebejistě. Pokud nenosíte brýle stále, zkuste se fotit bez nich. Nechte se vyfotit v různých outfitech - v jedoduchém, méně formálním a v jednom typickém pro vaši profesi. Co se týče oblečení, neberte si nic příliš volného, ženské postavě lichotí pásky, výrazné náhrdelníky a boty na podpatku. Nezapomeňte, aby oblečení vypadlo dobře vestoje, vsedě i v pohybu. Měníte-li image, své profesní fotografie aktualizujte. 

 Fot: Pinterest.com, shutterstock.com, archiv

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také