Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Neutrácejte zbytečně za své miminko. Na těchto věcech můžete ušetřit
vložila 25.11.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Neutrácejte zbytečně za své miminko. Na těchto věcech můžete ušetřit

Příchod miminka znamená spoustu radostí i starostí – ty finanční nevyjímaje. Když člověk spočítá, kolik jen za první rok utratí za všechny nezbytnosti, mohl by si za tuto částku pomalu dopřát luxusní cestu kolem světa. Existují však věci, na kterých můžete s klidným srdcem šetřit.

Za co se nevyplatí utrácet?

Kočárek a spol.

Přiznejte se – také jste byli tak překvapení (nebo spíš šokovaní), když jste se poprvé dozvěděli, kolik stojí nový kočárek? Není divu. Pokud chcete opravdu kvalitní, vyjde vás tento přepravní prostředek pro miminka i na dvě tři výplaty. Přitom většinou není nijak nutné kupovat zbrusu nový. A to samé platí pro nejrůznější vysoké židličky nebo cestovní postýlky či „vajíčka“ apod. Jen se zkuste porozhlédnout v online bazarech – určitě najdete svůj vysněný kočárek apod. sice použitý, ale za mnohem příznivější cenu. Jen se vždy před koupí ujistěte, že produkt splňuje všechna bezpečnostní kritéria. A až z něj vaše mimčo vyroste, pošlete ho dál.

Značkové oblečení

Jistě, každé mamince (ale i tatínkovi) udělá radost, když má jejich drobeček nějakou kousek šatníku opravdu výjimečný, a nemají problém za něj připlatit. Ale pořizovat dítěti, které ze všeho po pár týdnech vyroste, zbrusu novou výbavu od světoznámé značky jen proto, aby byla značková, je zbytečné plýtvání penězi. Nebojte se levnějších obchodních řetězců ani nákupů z druhé ruky! Pohlídejte si hlavně kvalitu materiálu, ne značku.

Koš na pleny apod.

Především nastávající rodiče, kteří čekají své první miminko, mají pocit, že musejí koupit vše, co je označeno nálepkou „kojenecké“. A nebyli by to obchodníci, kdyby toho náležitě nevyužili. Tak například koš na pleny. Ačkoli to zní jako něco, bez čeho se neobejdete, ve skutečnosti vám úplně stejně poslouží jakýkoli jiný odpadkový koš. A když už jsme u plen – nutně většinou nepotřebujete pořizovat ani přebalovací pult (tedy pokud jej zároveň nevyužijete i jako komodu s věcmi na miminko). Děťátko přebalíte klidně na podložce na posteli nebo na stole.

Narozeninová party

První narozeniny jsou samozřejmě velkou událostí. Ale uspořádat dítěti oslavu, na kterou pozvete polovinu rodiny a přátel a objednáte dort a dárky v hodnotě několika tisíců, vážně není nutné. Roční dítě si nebude pamatovat, co tehdy dostalo nebo kolikapatrový byl narozeninový dort. A vaši nejbližší se jistě také spokojí s jednoduchým popřáním malému oslavenci, kouskem koláče a dobrou kávou. Hlavní je, že se všichni sejdou, ne zběsilá výzdoba a pompézní slavení.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také