Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nesnášíte rána? Naučte se být produktivní a vytěžit z nich maximum
vložila 6.10.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nesnášíte rána? Naučte se být produktivní a vytěžit z nich maximum

Říká se, že lidé se dělí na sovy a skřivany. Zatímco druzí jmenovaní jsou ráno jako rybičky (nebo zmínění ptáčci), ti ostatní by nejraději nikdy nevylezli z vyhřátých peřin a prospali celé dopoledne, protože ponocovali. Patříte mezi nepřátele rán? Naučte se pár jednoduchých triků a budou pro vás mnohem snesitelnější!

Slibovat vám, že budete najednou rána milovat, by asi bylo příliš silné. Ale konečně aspoň budete mít více energie a budete produktivnější.

Rituály, co potěší

Poměrně jednoduchý trik pro snazší vstávání je vyhradit si ráno čas na něco, co vás baví a přináší vám radost a na co se budete těšit už od večera. I když to bude znamenat vylézt z postele o 20 minut dříve, zkuste to. Může to být úplná maličkost – třeba podívat se v klidu na jeden díl oblíbeného seriálu, dát si v klidu kávu, vychutnat si pořádnou snídani, protáhnout si tělo při józe… Záleží jen a jen na vás a na tom, co vás opravdu baví.

Večerní příprava

Vadí vám na ránech především ta hektičnost, kdy běháte od přípravy svačin pro děti k šatníku, a zaboha se snažíte přijít na to, kam jste si dali boty na běhání, co máte v plánu odpoledne? Pak existuje jednoduché řešení. Vše, co jde, si připravte již večer. Možná budete překvapení, kolik času ušetříte, když nebudete muset ráno přešlapovat před skříní a přemýšlet, co si vzít na sebe!

I 10 minut znamená rozdíl

Musíte kvůli práci vstávat ráno kolem šesté, ale jako „správné sovy“ ponocujete do jedné v noci, protože dřív byste prostě neusnuli? Pak jsou nejspíš vaše problémy s ranním vstáváním způsobeny hlavně nedostatkem spánku. Odborníci doporučují 7 až 9 hodin spánku každý den. Pro vás nepředstavitelná meta? Nemusí být. Zkuste své tělo přivykat postupně. Každý den choďte spát o 10 minut dříve než ten předchozí. Za pár týdnů uvidíte ten rozdíl!

Mobilu vstup zakázán

Mobilní telefon by měl mít do ložnice zakázaný přístup. Máme totiž tendenci s ním prakticky usínat. A to pro naše tělo není dobrá zpráva. Modré světlo z displejů totiž nabourává produkci spánkového hormonu melatoninu, čímž oddaluje spánek a snižuje jeho kvalitu.

A mimochodem, mobil by měl být zakázaný i minimálně 30 minut po probuzení! Důvod je jednoduchý. Jeho používáním (čtení zpráv, e-mailů apod.) se totiž hned po ránu zvyšuje hladina stresového hormonu kortizolu a naše nálada se nezadržitelně kazí. O tom, kolik drahocenného času, který bychom mohli věnovat něčemu příjemnějšímu, ráno na mobilu promrháme, ani nemluvě.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také