Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nepsaná pravidla pracovního pohovoru: V jakém oblečení raději nechodit
vložila 15.9.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nepsaná pravidla pracovního pohovoru: V jakém oblečení raději nechodit

Ačkoli se svým dětem snažíme vštěpovat, že na vzhledu nezáleží a nikdo by neměl dát na první dojem, jsou situace, kdy to tak docela neplatí. Například chystáte-li se na přijímací pohovor na vysněnou práci, rozhodně byste neměli podceňovat, co si berete na sebe. Kterých chyb se vyvarovat?

Následující outfity raději nechejte doma.

Zmačkaná blůza? Raději ne

Také vám maminka, když jste si na sebe vzali třeba nevyžehlené tričko, vyčítala, že vypadáte, jako byste vypadli z tlamičky jistého zvířátka? Pak vězte, že tak jako zmačkané oblečení zaregistrovala ona, tak si jej všimnou i pracovníci HR oddělení firmy, kde se ucházíte o místo. Nevyžehlený outfit vypadá lajdácky a rozhodně vám body navíc nepřidá. Pozor si dejte i na mačkavé materiály.

Moc to nesedí. Bude to vadit?

Upřímně řečeno bude. Pokud se do šatů či obleku taktak nasoukáte, pak se raději v šatníku porozhlédněte po něčem jiném. Nejde jen o to, že si toho mohou všimnout lidé, kteří pohovor vedou, ale ani vy se nebudete cítit pohodlně. A být nervózní nejen z pohovoru, ale i z outfitu, to už by mohla být docela překážka…

Poslední výstřelek z přehlídkových mol

Pokud se neucházíte o místo přímo v módním průmyslu, raději se moc extravagantně neoblékejte. Vsaďte spíše na klasické střihy, neutrální barvy, tradiční kombinace a jemné vzory. Přece jen jdete prezentovat své dovednosti a pracovní schopnosti, nikoli svůj šatník.

Tričko a džíny. Vždyť se tam tak oblékají

I když se hlásíte o místo ve společnosti, kde neplatí žádný přísný dress code a jejíž zaměstnanci mohou klidně přijít do práce v džínách a triku, vy byste tuto možnost na pohovor volit neměli. Neznamená to, že nutně musíte na každý pohovor přijít v obleku či černých pouzdrových šatech, vždy záleží, kam a na jakou pozici se hlásíte, ale tričko a džíny by prostě měly zůstat doma. To samé platí pro sportovní outfity.

A jak je to s doplňky?

Doplňky, účes a líčení dotvářejí outfit. A tak jako pro oblečení i pro ně platí, že by neměly být příliš extravagantní. Make-up by měl vypadat přirozeně, účes by měl být elegantní, a co se šperků nebo kabelky týče, také by neměly být dominantou vašeho vzhledu.

Je horko, vezmu si sandály

Sandály a žabky některé firmy dokonce zakazují v rámci dress codu, a tak je jasné, že opravdu nepatří mezi formální druhy obuvi. Dokonce i když je nosíte bez ponožek. Zkrátka a dobře – na pohovor se hodí boty zavřené. Pokud je venku opravdu takové horko, můžete se po pohovoru do pohodlnějších botek přezout.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také