Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Neprofesionální zlozvyky, které vám mohou pokazit kariéru
vložila 9.10.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Neprofesionální zlozvyky, které vám mohou pokazit kariéru

Nikdo není neomylný. Ani v soukromém, ani v pracovním životě. Ovšem většinou si své chybky neuvědomujeme, čímž si nevědomky šlapeme po štěstí. Tedy po tom kariérním určitě.

Čeho se v práci vyvarovat, abyste působili profesionálně a nesabotovali si kariéru?

Smajlík sem, smajlík tam

Smajlíky jsou dnes prakticky plnohodnotným nástrojem lidské komunikace (tedy té, které neprobíhá z očí do očí). Podle nedávné studie dokonce lidem pomáhá pochopit emoce a tón psaného textu. Potud tedy mohou nejrůznější smajlíci pomáhat. Kam ale nepatří, jsou oficiální pracovní e-maily. V takovém případě totiž působí dětinsky a neprofesionálně, zvláště použijete-li je za každou druhou větou.

Já za to ale nemůžu

Všichni se občas dopustíme v práci nějakého pořádného přešlapu. Vždyť jsme jenom lidé! Ovšem pokud se kvůli svému pochybení dostanete do patové situace, přiznejte se. Čím dřív se totiž začne na odstranění omylu pracovat, tím lépe, Navíc nezkomplikujete tolik práci ani svým kolegům či nadřízeným. Pokud ale budete neustále hledat výmluvy a svalovat vinu na druhé, na oblíbenosti nezískáte…

Jednou se kvůli džínům nic nestane

Pokud pracujete ve firmě, kde platí jasný dress code, snažte se ho neporušovat. Pokud jsou v něm zapovězené zmíněné džíny, možná se opravdu pro jednou nic nestane, když si je v pátek vezmete, ale podvědomě tím vysíláte signál, že svou práci (a pravidla ve společnosti) neberete zas tak vážně. Ostatně i když dress code nemáte, vyplatí se věnovat šatníku pozornost. Nemusíte samozřejmě nosit byznys oblečení, ale přijít ve sportovním vám taky neprospěje…

No nic, tak já půjdu

Každý občas potřebuje odejít z práce o něco dříve. Pokud ale „nenápadně“ mizíte o hodinku dříve z kanceláře každý pátek, případně chodíte ráno, jak se vám zachce (nicméně jste ze všech kolegů beznadějně poslední a všichni už přestali počítat, kolikrát na vás museli čekat třeba s poradou), rozhodně nebudíte dobrý dojem.

Ahoj Libuško!

V době mobilních telefonů jsme teoreticky pořád „na drátě“. A tak si všichni zvykli volat druhým prakticky v jakoukoli denní dobu. Samozřejmě, pokud vám volá dítko ze školy, že je mu špatně, případně řešíte zdravotní stav prarodičů, nikdo vám nebude vyčítat, že telefon občas zvednete. Pokud ale protelefonujete s kamarádkami celé dopoledne, vysloužíte si přinejmenším zamračené pohledy kolegů a nadřízených.

Zase mi ujel autobus

Kdo tvrdí, že nikdy nikam nedorazil pozdě, si nejspíš pořádně vymýšlí. Někdy se nám zkrátka okolnosti, které nemůžeme ovlivnit, rozhodí celý rozvrh a znemožní přijít na čas. Ovšem pokud jste nedochvilností pověstní a dny, kdy přijdete včas, jdou oproti těm, kdy na vás ostatní čekají, v naprosté menšině, zaměstnancem/klientem/kolegou roku se nejspíš nestanete. Že máte do práce složitou dopravu? Pak vám nezbývá nic jiného, než vyrazit z domu tak brzy, abyste v případě problémů pozdě nepřišli.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také