O ženách, které dělají to, co milují
Nejkrásnější zimní kabáty. S přepásáním, vojenské i klasické
vložila 24.10.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nejkrásnější zimní kabáty. S přepásáním, vojenské i klasické

Konečně se ochladilo a nás čeká nejdůležitější šatníkový nákup letošního podzimu a zimy – kabát. Jak ale vybrat ten správný a nadčasový, který nám bude sloužit víc než jednu sezónu? Stačí se řídit jednoduchými doporučeními a při koupi myslet komplexně na celý šatník, který už máme.

Barva

černou nebo camel odstínem neuděláte chybu, ty se hodí naprosto ke všemu. Klasika je i kabát v barvě pepř a sůl, ten nikdy nezklame.  Pokud jsou na vás jednoduché střihy ve spojení s tradiční barvou moc strohé, volte kabát se zajímavým detailem, například přepásáním. Je zajímavé a stejně jako tyto dvě barvy nikdy nevyjde z módy.

Zkusit můžete i barvu vínovou či olivovou. Jsou krásně podzimní, už ale potřebují větší cit pro ladění zbytku outfitu a nejsou tak univerzální.

Pro volný čas můžete zvolit i divočejší modely, fantazii se meze nekladou!

Styl

Aby byl kabát co nejvíce univerzální a mohla jste v něm v klidu vyrazit i na schůzku, volte buď kabát klasický, vojenský, nebo minimalistický s jednoduchými liniemi. Takový pak můžete mít ve své skříni roky a jen ho každou sezónu doplnit o kousky, které jsou trendy. 

Materiál

Při výběru kabátu si dávejte velký pozor na to, aby měl dostatečné procento vlny, protože podle toho vás bude hřát. Kabátům z uměliny se raději vyhněte obloukem. Pozor taky na to, že pokud má kabát nižší množství vlny než další umělé příměsy, bude žmolkovat. Mně se osvědčilo nejlépe 70 % vlny a více. Úžasný (a krásně lehký!) je i kašmír nebo vlna z lamy alpaky. Investice do kvalitního kabátu se vyplatí a když se pro ni rozhodnete, nebudete muset několik dalších let řešit, jaký kabát tu či onu sezónu vybrat.

Zdroj fotografií: Pinterest

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také