Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nejkrásnější první dámy světa. Víme, které to jsou
vložila 1.3.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nejkrásnější první dámy světa. Víme, které to jsou

Ať jsou na jakékoliv události, vždy musí vypadat skvěle a také se tak i chovat. Na jakémkoliv prohřešku či přešlapu si smlsnou média, oko na punčoše či nevhodně zvolené šaty se neodpouští. Proto se všechny snaží být vždy krásné a okouzlující a nosí šaty, u kterých se nám tají dech. Když se řekne první dáma, mnohým z nás naskočí tak Melanie Trump či Brigitte Macron, jenže na světě jsou mnohem krásnější a stylovější první dámy, které jsou hodny obdivu. Mají styl, vyzařuje z nich krása a jejich lid je miluje. Které to jsou?

Jsou to první dámy, a to doslova. Buď stojí po boku svého manžela prezidenta nebo krále a reprezentují s ním zemi. A o jejich kráse se mluví víc než dost. Americký časopis Men´s Health vybral tyto a my souhlasíme. Co vy?

Královna Jetsun Pema (Bhútán)

První dáma Bhútánu se narodila 4. června 1990. Je to nejmladší první dáma na seznamu a je rozhodně jednou z nejkrásnějších žen na světě. Místně je označovaná jako dračí královna, Jetsun Pema je manželka Jigme Khesara Namgyela Wangchucka, krále Bhútánu. Jetsun Pema studovala na Regent's College v Londýně Mezinárodní vztahy a psychologii a věnuje se výtvarnému umění a historii. Když královna Jetsun není příliš zaneprázdněna povinnostmi první dámy, ráda podporuje a dokonce se podílí na čemkoli, co souvisí s výtvarným uměním, malováním a basketbalem, neboť ten kdysi závodně hrála.

Princezna Lalla Salma (Maroko)

Je manželkou krále Mohameda VI., současného a jediného vládce v Maroku. Jako první byla představena veřejně a byl jí udělen královský titul. Tato mimořádně krásná první dáma se narodila 10. února 1978 ve Fezu v Maroku, v rodině vyšší střední třídy. Princezna Lalla se stala sirotkem už ve třech letech v roce 1981, kdy její rodiče zemřeli. Vychovávala ji babička, která v té době žila v Rabatu. Princezna Lalla po dokončení inženýrského studia pracovala několik let jako technik informačních služeb v největší soukromé holdingové společnosti v Maroku. Princezna Lalla Salma je vášnivá zastánkyně zdraví a podporuje nadace proti rakovině a účastní se mnoha konferencí týkajících se nemocí.

Sylvia Bongo Ondimba (Gabon)

Je nesmírně krásná žena, která je v současné době první Gabonkou. Sylvia se narodila v Paříži 11. března 1965, ale když jí bylo pár měsíců, její rodiče byli posláni do Douala v Kamerunu, kde strávila většinu svých raných let, než se přestěhovala do Tunisu. Po mnoha letech v Tunisu se její rodina přestěhovala v roce 1974 do Gabonu, do země, ve které Sylvia získala své akademické a křesťanské vzdělání v instituci Libreville. Sylvia se v roce 1989 vdala za  Aliho Bongo Ondimboa a v roce 2009 se stala první dámou, když byl její manžel zvolen prezidentem Gabonu. V lednu 2011 vytvořila nadaci Sylvia Bongo Ondimba s názvem "Pro rodinu" "ke zlepšení situace zranitelných a znevýhodněných lidí na celém světě.

Královna Letizia (Španělsko)

Královna Letizia Ortiz Rocasolano je současná první dáma Španělska, neboť se vdala za krále Felipa VI., muže, který se dostal k moci 19. června 2014, aby se stal novým králem. Letizia se narodila 15. září 1972 ve městě Oviedo ve Španělsku ve střední třídě, její otec byl novinář a její matka zdravotní sestra. Letizia absolvovala univerzitu v Madridu, obor žurnalistika. Před svým sňatkem s Felipem byla Letizia proslulá novinářka a moderátorka, jejíž výrazná krása ji činila na obrazovce oblíbenou u většiny diváků.

Michelle Obama (USA)

Byla první afroamerickou první dámou Spojených států a stále je jedním z největších modelů pro ženy po celém světě. Michelle Obama je velmi krásná žena a má výborný styl oblečení, make-upu, šperků a dokonce i styl vlasů. Michelle Obama se narodila v Chicagu dne 17. ledna 1964 a kromě toho, že byla první dámou, byla právničkou a spisovatelkou. Michelle je absolventkou Princetonské univerzity a Harvardské právnické fakulty, takže je žena nejen velmi krásná, ale i velmi chytrá.

Dominique Ouattara (Pobřeží slonoviny)

Dominique Ouattara je první dáma Pobřeží slonoviny a je rozhodně jedna z nejkrásnějších prvních dam nejen v Africe, ale i na celém světě. Tato kráska se narodila v Constantine ve francouzském Alžírsku v roce 1953, ale později se přestěhovala s rodinou na Pobřeží slonoviny v roce 1975. Vdala se za Alassana Ouattaroua v roce 1991, který je v současné době prezidentem Pobřeží slonoviny. Dominique je křesťanka, přestože je vdaná za muslima. Předtím než se stala první dámou byla podnikatelkou, která se specializovala na nemovitosti a byla majitelkou a výkonnou ředitelkou mnoha firem. Tato krásná první dáma byla v roce 2011 jmenována vedoucí Národního výboru pro dohled nad opatřeními proti obchodování s dětmi, vykořisťování a práce.

Angelica Rivera (Mexiko)

Výjimečně krásná Angelica Riviera je současnou první dámou Mexika, neboť její manžel Enrique Peña Nieto je jeho prezidentem. Angelica se narodila 2. srpna 1969 v Mexico City a vyrostla, aby se stala jednou z nejoblíbenějších hereček v zemi. Byla i modelkou a zpěvačkou a její hlas se stal jedním z nejkrásnějších v zemi. Angelica se kdysi vdala za Joseho Alberta Castroa, producenta, s nímž má tři děti, ale v roce 2008 se rozvedla a v roce 2010 se provdala za guvernéra Mexického státu Enriqua Peñu Nieto. Od roku 2012, kdy se její manžel stal prezidentem, Angelica Riviera reprezentuje Mexiko jako jeho velmi krásná první dáma.

Asma Al-Assad (Sýrie)

Asma Al-Assad je současná první dáma Sýrie, a navzdory všem sporům, které ji obklopují, a problémům, které ISIL způsobuje v Sýrii a okolních zemích, není popření, že Asma je skutečně krásná. Narodila se syrským rodičům 11. srpna 1975 a strávila většinu svých dětských let a vzdělání ve Spojeném království, kde absolvovala King's College v Londýně, kde získala bakalářský titul v oboru výpočetní techniky a diplom z francouzské literatury. Před svou funkcí první dámy pracovala v mezinárodním bankovnictví, než se v roce 2000 vdala za současného syrského prezidentem Bašara Al-Assada. Asma Al-Assad je kráska s chytrým mozkem.

Mehriban Aliyeva (Ázerbajdžán)

Mehriban Alijeva je velmi krásná žena, manželka Ilhama Alijeva, současného prezidenta Ázerbájdžánu. Mehriban se narodila v Baku v Ázerbájdžánu dne 26. srpna 1964 ve velmi vlivné rodině, jež se podílela na chodu země. Mehriban byla dobrá studentka a ve studiu se rozhodla pokračovat i po sňatku s Ilhamem Alijevem v roce 1981, později se stala absolventkou Azerbajdžánské lékařské univerzity. Po studiích pracovala krátce jako oční lékařka a nyní je její prací být první dámou země. Mehriban je velmi silná a krásná žena.

Královna Rania (Jordánsko)

Rania Al-Abdulláh je dokonalým příkladem toho, jak se krásná a chytrá  žena může stát první dámou. Narodila se v Kuvajtu dne 31. srpna 1970 a pak byla Rania Al-Yassinová vychovávána a vzdělávána na Americké univerzitě v Káhiře se zaměřením na obchodní administrativu. Rania pracovala pro Citibank a poté pro Apple Inc. v Ammánu předtím, než se vdala za tehdejšího prince Abdullah binem Al-Husseinem, který je současným králem Jordánska. Královna Rania je tak krásná, že v roce 2011 ji Harpers a Queen Magazine vyhodnotily jako nejkrásnější první dámu na světě, titul, který si dnes bezpochyby drží. Královna Rania je dobře známá svými aktivitami, ve kterých pomáhá v záležitostech týkajících se zdraví, vzdělávání, mládeže a posilování komunit.

Foto: Shutterstock.com; Pinterest.com 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také