Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nečekaní spojenci, kteří podpoří vaše soustředění či kreativitu
vložila 16.12.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nečekaní spojenci, kteří podpoří vaše soustředění či kreativitu

Na stole máte důležitý projekt, ale vy pořád nemůžete přijít na to, na čem ho postavit, co k němu přidat a jak ho doslova vymazlit? Podpořte svou kreativitu a koncentraci těmi správnými esenciálními oleji. Který sedne zrovna vám?

Esenciální oleje obsahují silné rostlinné sloučeniny, z nichž některé z nich podporují mentální čistotu, koncentraci i výkon. Taky se nejen v práci chcete blýsknout? Pak svůj mozek nakopněte těmito voňavými zázraky!

Kadidlo

Kadidlo se používá po tisíce let. Odborníci se domnívají, že zrovna tenhle olej má schopnost přenášet zprávu do limbického systému mozku, který ovlivňuje nervový systém. Posiluje imunitu, zmírňuje úzkost i chronický stres a v neposlední řadě podporuje soustředění. Stejně jako jeho kolega, olej ze santalového dřeva.

Vetiver

Vousatka draslavá neboli vetiver pochází z Indie. Má exotickou, kouřovou, sladkou vůni a klidnou, uzemňující energii, o které je známo, že pomáhá kočírovat emoce. Jelikož stabilizuje psychiku, tradičně se v aromaterapii používá pro relaxaci, zmírnění stresu, paniky, traumatu, úzkosti, nespavosti a depresí. Účinky vousatky však sahají ještě dál. Zvyšuje schopnost soustředit se, takže ji neváhejte použít.

Citronový esenciální olej

Je známo, že citrusové vůně bývají velmi povznášející. Konkrétně citron pomáhá podporovat mentální čistotu, zlepšuje zaměření a koncentraci, ale je také skvělý pro podporu nálady a snížení účinků dlouhodobého stresu. Mezi jeho další výhody patří zvyšování hladiny energie. Neberte to!

Levandule

Opojná levandule, tedy jeden z nejvšestrannějších éterických olejů, napomáhá koncentraci, podporuje relaxaci a pocit klidu, zároveň také reguluje úzkost. Nadechněte se a nechte ji, aby ovládla každou buňku vašeho těla…

Mátový éterický olej

Máta peprná je další z populárních éterických olejů. Bylo zjištěno, že i ona stimuluje duševní čistotu, pozitivně ovlivňuje koncentraci, mentální výkon a paměť.

Rozmarýn

Stálezelený vytrvalý keřík se používá nejen v kuchyni. V esenciální podobně bojuje se stresem, zmírňuje úzkost, podporuje kognitivní funkce a dušení bdělost, dočasně také zlepšuje paměť. Chcete-li účinek rozmarýnu ještě znásobit, zkombinujte ho s citronovým esenciálním olejem.

Pačuli

Pačuli ulevuje od stresu i napětí, které dnešní hektická doba vytváří. Psychicky povzbuzuje, navozuje relaxaci, ale zároveň působí i jako afrodiziakum. Kromě toho bylo prokázáno, že zmírňuje příznaky deprese a zasluhuje se o produkci „šťastných“ hormonů, jako je dopamin a serotonin. Už ho máte?

Cypřiš

Tenhle olej má osvěžující, mírně mátovou vůni, detoxikuje organismus a má sedativní účinky, které také mohou stimulovat šťastnější pocity. Je vynikající pro použití během meditace, protože vyvolává pocit klidu a zároveň podporuje koncentraci. Tak co, která vůně je vám nejbližší?

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také