Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Navraťte své pleti jas a mládí. Je to snazší a levnější, než si myslíte
vložila 30.11.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Navraťte své pleti jas a mládí. Je to snazší a levnější, než si myslíte

Vaše pleť je unavená a mdlá? Pokud jste v rámci její záchrany do nákupního košíku napěchovali séra, zvlhčovače, peelingy a předražené krémy, přetížíte ji ještě víc. Péče totiž nezačíná v obchodě, ale u naprostých základů. Čím své pokožce rozhodně prospějete?

Klíčem k mladistvé a zářivé pleti je pravidelnost. Co byste i vy měli dělat každý den? Jestli se na tohle vykašlete, produkty z drogerie nebo lékárny vám beztak nepomohou!

Rutinní čistění

Micelární voda odstraňuje nejen make-up, ale i maz, přebytečné oleje, bakterie v pórech či zbytky opalovacího krému. Neodlíčíte se? Pak počítejte s tím, že za každý takový prohřešek vás pleť dostatečně potrestá vráskami, černými tečkami, pupínky nebo suchými šupinkami. Jak se říká, i kdyby čert na koze jezdil, sundat líčení prostě musíte.

Používání opalovacího krému

Léto sice zamávalo na rozloučenou, ale chystáte-li se za pár týdnů někam na hory, měli byste si přibalit i opalovací krém. UV záření, a to bez ohledu na roční období, způsobuje zánět a rakovinu kůže. Navíc se odhaduje, že poškození UV zářením je odpovědné za 80 procent stárnutí kůže. Zkuste to vzít na vědomí.

Reakce na vnější faktory

Potřeby vaší pokožky se mohou měnit v důsledku klimatu, ročního období, počasí a věku. Přihlížejte k jejím přáním, ovšem s rozumem a empatií. Ostatně, váš denní režim není dogma. Péče o pleť by měla být příjemná a uvolňující, ne svazující a „otravná“. Udělejte si ji co nejhezčí.

Pravidelný peeling

Díky zbavování se odumřelých buněk, které se hromadí na vrchních vrstvách pleti, se váš obličej i tělo mohou projasnit. Exfoliace jednou týdně přispívá k hladší, zdravější pokožce bez ucpaných pórů. Akorát pozor, vyhněte se hrubým a ostrým částicím, jež mohou způsobit mikrotrhliny v kůži. (Z tohoto důvodu na obličej nedávejte peeling určený na tělo. Výrobci vědí, proč před tímto varují.)

Kontrola data spotřeby

Od obličejových masek po sérum platí, že by se produkty s prošlým datem spotřeby neměly používat, neboť mohou způsobit podráždění kůže nebo jiné nepříjemnosti. Prošlá líčidla například způsobují záněty spojivek nebo duhovky.) Z těchto důvodů jednou za měsíc zkontrolujte data expirace svých produktů – a taky se vyvarujte toho, abyste krémy aplikovali s pomocí prstů. Tenhle postup jedině přispívá k tomu, že do kosmetiky zanesete bakterie nebo kontaminanty. Radši si obstarejte plastovou špachtli.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také