Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Na co se připravit, když hledáte práci v době pandemie?
vložila 12.2.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Na co se připravit, když hledáte práci v době pandemie?

Trh práce je každý rokem tvrdší a tvrdší. Nejen díky pandemii koronaviru mnoho lidí ztratilo svou práci a hledají novou. Ať už patříte do této kategorie nebo jste čerství absolventi, kteří nyní vstupují na trh práce, buďte připraveni na vše. Než ale vypustíte svůj životopis na veřejnost a sepsala jsem pro vás několik tipů, jak se naladit „na lov“ zaměstnání a hlavně v něm být úspěšní. Protože, jak se říká „Nedostatek přípravy vás připravuje na selhání.“ 

Zaměřte se na to, co můžete ovlivnit

Nepodléhejte obavám z aktuální pandemické situace a nestrachujte se o svou budoucnost. Zaměřte se na skutečnosti, které máte pod svou kontrolou. Je váš životopis aktuální? Nemáte mezery v průvodním dopise? To jsou skutečnosti, které by měli skončit na seznamu vašich priorit. 

Vyšlete do světa, že hledáte práci

Řekněte to všem! Nikdy totiž nevíte, kdo vás může přiblížit k vaší budoucí práci. Když lidí mají uši a ústa otevřené, může je to přivést k mnoha příležitostem, které ostatním uniknou. Může být nedaleko vás totiž společnost, o které jste ani netušili, že potřebuje někoho, jako jste vy. Toto může být vaše první „noha ve dveřích“ úspěchu. 

Vysněná práce může počkat

První práce nemusí být „ta pravá“. Na trhu práce jde nejprve o to, abyste se dostali do pracovního prostředí a na svůj účet dostali peníze na svůj start. Na budování kariéry máte celý svůj život. Kromě toho, pokud dokážete na čas vykonávat práci, kterou nutně nemilujete, koupíte si čas, než se trh práce zotaví a vy se přiblížíte k pozici, která vám bude sedět lépe. 

Dělejte cokoliv

Pokud hned nenajdete práci, věnujte čas místo prokrastinace užitečným koníčkům. Co se třeba přihlásit na online kurz, který posune vaše vzdělání zase o kousek dál. Když budete sedět doma a nedělat nic, nikam vás to v životě neposune. 

Pamatujte: není to navždy

Zeptejte se sami sebe, kde se vidíte za deset let? Možná jste teď přišli o práci a svět se vám aktuálně rozpadá pod rukama, ale bude na tom záležet za deset let? Odborníci doporučují nahlížet na situaci jako na dočasnou a nepodléhat katastrofickým scénářům. Náš mozek je totiž naprogramovaný věřit tomu, čemu je trénován. Věnujte tak každé ráno 5 minut pár pozitivním myšlenkám a vizualizaci toho, jak se cítíte sebejistě.  

Najděte si podporu

K rozvoji emoční odolnosti potřebuje člověk spánek, sebevědomí a sociální podporu. To je zásadní pro duševní zdraví a naši schopnost neztrácet naději. Najděte třeba na Facebooku skupinu, která podporuje lidi ve vašem oboru nebo ty, kteří procházejí aktuálně stejnou situací. Je to dobrý způsob sdílení frustrace a zklamání, které vás potkalo. Navíc, když někdo z vašich sledujících dostane práci, uvidíte i vy světlo na konci tunelu.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také