O ženách, které dělají to, co milují
Modrá košile. Univerzální kousek, který sluší každé ženě
vložila 12.10.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Modrá košile. Univerzální kousek, který sluší každé ženě

Součástí přípravy na jednání či schůzku s klientem je kromě pečlivě připraveného portfolia důležitá i volba outfitu. Ještě, než pronesete první slova, mluví za vás oblečení, a to, jak vypadáte. Proto je dobré volit oblečení, které dokáže komunikovat už za vás. Když protentokrát vyměníte bílou košili za modrou, neuděláte chybu.

Bílá košile je klasika, v kombinaci se sakem je sázkou na jistotu. Avšak její nevýhodou je, že musíte opravdu dobře volit spodní prádlo, nejlépe v tělové barvě, a potom sama barva, na které je i malá nečistota vidět. Stopy po make-upu, rtěnky či jakékoliv otření, musíte být neustále v pozoru. Modrá košile, ať s jemným proužkem, tmavá nebo světlejší vám ponechá formálnost, ale budete se v ní cítit uvolněněji. Navíc sluší všem odstínům vlasů, což u bílé není pravidlem.

Proč je skvělým společníkem na jednání, prezentace nebo pracovní schůzky? Protože je barvou komunikace, ukazuje chuť navazovat kontakty a povídat si. Pohledem na modrou můžete také zmírnit nejistotu před vaším veřejným projevem, neboť má uklidňující účinky. Je tedy nejvyšší čas ji zařadit do šatníku a začít můžete s košilí.

Jaké zvolit sako?

Černé sako je sice elegantní, ale k modré košili volte jiné. Skvěle si rozumí s hnědou, béžovou, bílou nebo cihlově oranžovou. Tyto barvy navíc rozjasní vaši tvář a nevytvoří tak velký kontrast jako černá.

Se sukní i pod šaty

Business šatník si žádá delší sukně, ideálně ke kolenům či pod ně. V kombinaci s modrou košilí bude vypadat velmi vkusně šedá či černá pouzdrová nebo právě velmi trendy plisovaná. Máte ráda šaty? Zkuste kombinaci šatů bez rukávu a košile. Dokonalé spojení vrstev.

 Ozdobená doplňky

Třímá ve vás kreativní duše, ale chcete dodržet formálnost oblečení nebo jste svázaná dress codem? Kousek své osobnosti do outfitu v tiskněte pomocí doplňků. Velmi vkusně působí malá brož, výraznější náhrdelník nebo v dandy stylu motýlek či kravata. Při jejich výběru volte spíše neutrální barvy, jako béžová, hnědá, či jakýkoliv další odstín modré. Doplněk má doplnit, nikoliv celý outfit zastínit.

Foto: Pinterest.com; archiv firem

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také